Фахрутдинова Алисэ Наилевна 1990 йил 23 февраль куни Россиянинг Москва шаҳрида туғилган. Бўлажак Олимпия ўйинларига мураббийи Муҳаммед Окаши билан тайёргарлик кўрмоқда. 2009 йил ёшлар ўртасида жаҳон чемпионлигини қўлга киритган. 2013 йилги дунё биринчилигида эса эстафета йўналишида бронза медали соҳиби бўлди. 2019 йилдан Ўзбекистон терма жамоаси шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. Шу йилнинг ўзида Осиё чемпионатининг микст дастурида бронза медалини қўлга киритган. Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари иштирокчиси.
Ханчжоу-2022 ёзги Осиё ўйинларидаги муваффақиятли иштироки орқали Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига йўлланма олган.

Современное пятиборье
Фахрутдинова Алисэ Наильевна родилась 23 февраля 1990 года в Москве. К предстоящей Олимпиаде готовится под руководством тренера Мухаммеда Окаши. Чемпионка мира 2009 года среди молодёжи. Бронзовый призёр чемпионата мира 2013 года в направлении эстафеты. С 2019 года защищает честь сборной Узбекистана. В том же году удостоилась бронзовой медали на чемпионате Азии в программе микст. Участница Олимпиады Токио-2020.
Благодаря успешному участию на летних Азиатских играх Ханчжоу-2022 удостоилась путёвки на Олимпийские игры Париж-2024.