Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров Халқаро автомобиль федерацияси (FIA) Сенати таркибига кирди. Мазкур тайинлов туфайли Отабек Муҳаммадалиевич ташкилотнинг олий бошқарув органи фаолиятида иштирок этади.
Ўзбекистон вакилининг ушбу нуфузли тузилма таркибига кириши мамлакатимизда автомобиль спорти ва мобиллик соҳасининг ривожланишига хизмат қилади.
Маълумот учун, Сенат FIA Бош Ассамблеясига стратегик тавсиялар киритувчи орган ҳисобланиб, ташкилот тараққиёти йўлида муҳим бўғин вазифасини бажаради.

Первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана Отабек Умаров вошёл в состав Сената Международной автомобильной федерации (FIA). Благодаря этому назначению Отабек Мухаммадалиевич будет участвовать в деятельности высшего руководящего органа организации.
Вхождение представителя Узбекистана в состав этой авторитетной структуры будет способствовать развитию автомобильного спорта и сферы мобильности в нашей стране.
Для сведения, Сенат является консультативным органом, который вносит стратегические рекомендации Генеральной Ассамблее FIA.