Ruslan Mustayev va Elmurat Tasmuradovni tabriylakmiz!
Bugun Oʻzbekiston gimnastika federatsiyasining birinchi vitse-prezidenti Ruslan Mustayev hamda yunon-rum kurashi boʻyicha Rio-2016 Olimpiadasi bronza medali sohibi, 3 karra jahon chempionati sovrindori Elmurat Tasmuradov tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Ruslan Mustayev 1973-yil 12-dekabrda tugʻilgan. Faoliyatini oʻzbek gimnastikasining rivojiga bagʻishlagan Ruslan Bulatovich 2007-yildan buyon Oʻzbekiston gimnastika federatsiyasida faoliyat olib bormoqda. Hozirgi kunda Oʻzbekiston gimnastika federatsiyasining birinchi vitse-prezidenti sifatida samarali faoliyat olib bormoqda. Hamyurtimiz xalqaro maydonda ham yuqori martabaga ega boʻlib, Osiyo gimnastika ittifoqining vitse-prezidenti, Xalqaro gimnastika federatsiyasi konsullar kengashining aʼzosi ham sanaladi.
Elmurat Tasmuradov 1991-yil 12-dekabr kuni Toshkent viloyatida tavallud topgan. Mahoratli kurashchimiz faoliyati davomida 5 bor Osiyo chempionatining oltin medali va 2 marotaba bronza medallarini ham qoʻlga kiritgan. London-2012, Rio-2016 va Tokio-2020 Olimpiadalarida yurtimiz sharafini munosib himoya qildi. Braziliyada oʻtgan Olimpiadada bronza medalini qoʻlga kiritib, delegatsiyamiz hisobiga muhim sovrinlardan birini taqdim qilgan. Ushbu natijalari evaziga hukumatimiz tomonidan “Mehnat shuhrati” ordeni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki hamyurtimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga mustahkam salomatlik, uzoq umr tilab qoladi.

12 December 2021 1791
Today, the first vice-president of the Gymnastics Federation of Uzbekistan Ruslan Mustayev and the owner of the bronze medal of the Rio 2016 Olympiad in Greco-Roman wrestling, the winner of the 3-time World Championship Elmurat Tasmuradov are celebrating their birthday.
Ruslan Mustayev was born in 1973 year 12 December. Ruslan Bulatovich, who devoted his activity to the development of Uzbek gymnastics, has been working in the Federation of gymnastics of Uzbekistan since 2007. Currently, he is working effectively as the first vice-president of the Federation of gymnastics of Uzbekistan. Our compatriot also has a high rank in the international arena and is considered a vice-president of the Asian Union of gymnastics, a member of the Council of consuls of the International Federation of gymnastics.
Elmurat Tasmuradov was born on December 12, 1991 in Tashkent region. Our skilled wrestler has won 5 Gold Medals of the Asian Championship and 2 bronze medals of marotaba during his career. The Olympiads of London-2012, Rio-2016 and Tokyo-2020 adequately defended the honor of our country. Having won a bronze medal at the Olympiad in Brazil, he presented one of the important prizes to the account of our delegation. These results were awarded the Order of “Labor shuhrati” by the evaziga government.
The National Olympiad of Uzbekistan congratulates both our compatriots on their birthday and wishes them robust health and longevity.