Ruslan Mustayev va Elmurat Tasmuradovni tabriylakmiz!
Bugun Oʻzbekiston gimnastika federatsiyasining birinchi vitse-prezidenti Ruslan Mustayev hamda yunon-rum kurashi boʻyicha Rio-2016 Olimpiadasi bronza medali sohibi, 3 karra jahon chempionati sovrindori Elmurat Tasmuradov tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Ruslan Mustayev 1973-yil 12-dekabrda tugʻilgan. Faoliyatini oʻzbek gimnastikasining rivojiga bagʻishlagan Ruslan Bulatovich 2007-yildan buyon Oʻzbekiston gimnastika federatsiyasida faoliyat olib bormoqda. Hozirgi kunda Oʻzbekiston gimnastika federatsiyasining birinchi vitse-prezidenti sifatida samarali faoliyat olib bormoqda. Hamyurtimiz xalqaro maydonda ham yuqori martabaga ega boʻlib, Osiyo gimnastika ittifoqining vitse-prezidenti, Xalqaro gimnastika federatsiyasi konsullar kengashining aʼzosi ham sanaladi.
Elmurat Tasmuradov 1991-yil 12-dekabr kuni Toshkent viloyatida tavallud topgan. Mahoratli kurashchimiz faoliyati davomida 5 bor Osiyo chempionatining oltin medali va 2 marotaba bronza medallarini ham qoʻlga kiritgan. London-2012, Rio-2016 va Tokio-2020 Olimpiadalarida yurtimiz sharafini munosib himoya qildi. Braziliyada oʻtgan Olimpiadada bronza medalini qoʻlga kiritib, delegatsiyamiz hisobiga muhim sovrinlardan birini taqdim qilgan. Ushbu natijalari evaziga hukumatimiz tomonidan “Mehnat shuhrati” ordeni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki hamyurtimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga mustahkam salomatlik, uzoq umr tilab qoladi.

12 Декабря 2021 1783
Сегодня первый вице-президент федерации гимнастики Узбекистана Руслан Мустаев и бронзовый призер Олимпиады-2016 по греко-римской борьбе, 3-кратный призер чемпионата мира Элмурат Тасмурадов отмечают свои дни рождения.
Руслан Мустаев родился 1973 декабря 12 года. Руслан Булатович, посвятивший свою деятельность развитию узбекской гимнастики, с 2007 года работает в федерации гимнастики Узбекистана. В настоящее время плодотворно работает в качестве первого вице-президента федерации гимнастики Узбекистана. Наш соотечественник также имеет высокий авторитет на международной арене, является вице-президентом Азиатского гимнастического союза, членом Совета консулов Международной федерации гимнастики.
Элмурат Тасмурадов родился 1991 декабря 12 года в Ташкентской области. За свою карьеру борец 5 раз завоевывал золотые медали чемпионатов Азии и 2 раза-бронзовые. Достойно защищал честь нашей страны на Олимпийских играх в Лондоне-2012, Рио-2016 и Токио-2020. Завоевав бронзовую медаль на Олимпиаде в Бразилии, он принес нашей делегации один из важных трофеев. За эти результаты он был награжден Правительством орденом “Мехнат шухрати".
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших соотечественников с Днем рождения и желает им крепкого здоровья и долгих лет жизни.