Shahzod Nurmatov, Sobir Safaraliyev
Nurmatov Shahzod Sunnatillo oʻgʻli 1999-yil 7-aprel kuni Samarqand viloyati Tayloq tumanida dunyoga kelgan. 2016-yildan Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi. Murabbiyi Sergey Tyan. Uning hisobida kattalar oʻrtasidagi Osiyo chempionatlarining 2 ta oltin va 1 ta bronza, U23 yosh toifasidagi jahon chempionatining bronza medali mavjud. Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlarida Safaraliyev bilan juftlikda bronza, M4- dasturida esa kumush medal sohibiga aylangan.
Safaraliyev Sobirjon Husniddin oʻgʻli 2002-yil Samarqand viloyati Nurobod tumanida tugʻilgan. 2018-yildan terma jamoa aʼzosi. Murabbiyi Sergey Tyan. Safaraliyevda Osiyo chempionatlarining 2 tadan kumush va bronza medallari bor. Nurmatov kabi Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlarida juftlikda bronza, M4- dasturida esa kumush medalni qoʻlga kiritgan. Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlari ishtirokchisi.
Nurmatov va Safaraliyev aprel oyida Janubiy Koreyada oʻtgan qitʼaviy litsenzion turnirdagi muvaffaqiyatli ishtiroki orqali yengil vazn toifasidagi juftlik dasturida Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari yoʻllanmasini qoʻlga kiritgan.

Шахзод Нурматов, Собир Сафаралиев
Нурматов Шахзод Суннатиллоевич родился 7 апреля 1999 года в Тайлакском районе Самаркандской области. С 2016 года является представителем сборной Узбекистана. Тренер - Сергей Тян. На его счету 2 золотые и 1 бронзовая медаль чемпионата Азии среди взрослых, а также, бронзовая медаль первенства мира U23. На Азиатских играх Ханчжоу-2022 Нурматов в паре с Сафаралиевым завоевал бронзовую медаль и серебряную медаль в программе М4.
Сафаралиев Собиржон Хусниддинович родился в 2002 году в Нурабадском районе Самаркандской области. С 2018 года является представителем сборной Узбекистана. Тренер - Сергей Тян. На его счету имеется 2 серебряные и 2 бронзовые медали чемпионатов Азии. Сафаралиев, как и Нурматов на Азиаде Ханчжоу-2022 в парной программе удостоился бронзы, а в направлении М4 - серебра. Участник летних Олимпийских игр Токио-2020.
Благодаря успешному участию на континентальном лицензионном турнире в апреле месяце в Южной Корее, экипаж Нурматова и Сафаралиева в направлении лёгкой двойки завоевал путёвку на летние Олимпийские игры Париж-2024.