Таэквондо WТ бўйича Ўзбекистон чемпионати ўтказилмоқда
Шу кунларда Жиззах шаҳри таэквондо WТ бўйича Ўзбекистон чемпионатига мезбонлик қилмоқда. Республикамизнинг барча ҳудудларидан ташриф буюрган спортчилар иштирокидаги баҳсларнинг илк кунида 9 вазн тоифасида ғолиб ва совриндорлар аниқлаб олинди.
Муросасиз беллашувларда Беҳруз Салимов (-54 кг), Назарали Назаров (-63 кг), Мироншоҳмирзо Музаффаров (-74 кг), Ёдгорбек Жўрабоев (-87 кг), Мадина Шониёзова (-46 кг), Лайло Зайниддинова (-53 кг), Диёра Азизова (-62 кг), Сабина Пардаева (-73 кг) ва Ирода Миртожиева (+73 кг) ўз вазн тоифаларида чемпионликни қўлга киритишди.

Проходит чемпионат Узбекистана по таэквондо WT
В эти дни город Джизак принимает чемпионат Узбекистана по таэквондо WT. В соревнованиях принимают участие спортсмены со всех регионов Республики. По итогам первого соревновательного дня были определены победители и призёры в 9 весовых категориях.
По итогам бескомпромиссных схваток чемпионами страны в своих весовых категориях стали Бехруз Салимов (-54 кг), Назарали Назаров (-63 кг), Мироншох Музаффаров (-74 кг), Ёдгорбек Журабоев (-87 кг), Мадина Шонуёзова (-46 кг), Лайло Зайниддинова (-53 кг), Диёра Азизова (-62 кг), Сабина Пардаева (-73 кг) и Ирода Миртоджиева (+73 кг).