ООК 46-Бош Ассамблеясига тайёргарлик масалалари муҳокама қилинди
Жорий йилнинг 26 январь куни Тошкент шаҳри Осиё Олимпия кенгашининг (ООК) 46-Бош Ассамблеясига мезбонлик қилади. Айни пайтда мазкур нуфузли тадбирни юқори савияда ўтказиш мақсадида кенг кўламли тайёргарлик ишлари амалга оширилмоқда. Бугун Спорт вазирлигида ушбу жараёнларга бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов, шунингдек, Спорт вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти иштирок этди.
Учрашув давомида Осиё қитъасидаги 45 мамлакат Миллий Олимпия қўмиталари вакиллари, шунингдек, халқаро ташкилотлардан ташриф буюрадиган нуфузли меҳмонларни муносиб кутиб олиш, транспорт-логистика ҳамда виза масалаларини яна бир бор кўриб чиқиш, тадбир кун тартибини ООК вакиллари билан мувофиқлаштириш бўйича аниқ вазифалар белгилаб олинди.

Ташкент готов принять 46-Генеральную Ассамблею ОСА
26 января текущего года в Ташкенте пройдёт 46-Генеральная Ассамблея Олимпийского совета Азии (ОСА). В настоящее время ведётся масштабная подготовка к проведению этого престижного мероприятия на высоком уровне. Сегодня в Министерстве спорта состоялось совещание, посвящённое организационным вопросам.
В нём приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, а также руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета.
В ходе встречи были определены конкретные задачи по достойному приёму представителей Национальных Олимпийских комитетов 45 стран Азии и почётных гостей из международных организаций. Отдельное внимание было уделено вопросам транспортной логистики и визового обеспечения, а также согласованию повестки дня мероприятия с официальными представителями ОСА.