ООК Ижроия қўмитасининг 109-йиғилиши бўлиб ўтди
Хитойнинг Санья шаҳрида Осиё Олимпия кенгаши (ООК) Ижроия қўмитасининг 109-йиғилиши ўтказилди. Унда ООК вице-президенти, Ўзбекистон МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров ҳамда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов иштирок этди.
Саня-2026 Осиё соҳил ўйинлари арафасида ташкил қилинган мазкур йиғилишда бўлажак мусобақага тайёргарлик ишлари, шунингдек, Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ўйинларига кўрилаётган ҳозирлик юзасидан тақдимотлар намойиш этилди. Шу билан бирга, ООКнинг турли бўлимлари ҳисоботлари тингланиб, 2030 йилги Жанг санъати ва ёпиқ иншоотлардаги Осиё ўйинларига мезбонликка номзод давлатларнинг таклифлари кўриб чиқилди.

Состоялось 109-е заседание Исполнительного комитета Олимпийского совета Азии
В городе Санья (Китай) прошло 109-е заседание Исполнительного комитета Олимпийского совета Азии. В нем приняли участие вице-президент Олимпийского совета Азии, первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана Отабек Умаров и Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов.
Заседание было организовано перед стартом Азиатских пляжных игр Санья-2026. В ходе мероприятия были представлены сведения о подготовке к предстоящим соревнованиям, а также презентации к летним Азиатским играм Аичи–Нагоя-2026. Кроме того, были заслушаны отчёты различных структурных подразделений Олимпийского совета Азии и рассмотрены заявки стран-кандидатов на проведение Азиатских игр в закрытых помещениях и по боевым искусствам 2030 года.