Мустақиллигимизнинг 35 йиллигига бағишланган “Laser Run City Tour” турнири ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 35 йиллиги муносабати билан пойтахтимиздаги “Tashkent City Park” ҳудудида замонавий бешкурашнинг югуриш ва лазерли отиш турлари бўйича “Laser Run City Tour 2026” турнирининг 1-босқичи бўлиб ўтди.
Мусобақанинг очилиш маросимида Спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, мамлакат замонавий бешкураш федерацияси раиси Баҳромжон Газиев иштирок этиб, ёш спортчиларни энг улуғ, энг азиз байрамимиз билан қутлашди.
Беллашувларда 300 нафардан ортиқ ҳаваскор спортчи қатнашди. Уларнинг 120 нафари ёшлардан иборат. Жорий турнир орқали болалар замонавий бешкурашнинг ушбу икки йўналиши билан яқиндан танишиб олишди. Мусобақа якунида иштирокчилар эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

В Ташкенте состоялся турнир «Laser Run City Tour», посвящённый 35-летию независимости Узбекистана
В честь 35-летия независимости Республики Узбекистан на территории «Tashkent City Park» состоялся первый этап турнира «Laser Run City Tour 2026» по бегу и лазерной стрельбе — дисциплинам современного пятиборья.
В церемонии открытия соревнований приняли участие Министр спорта Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и председатель Федерации современного пятиборья Узбекистана Бахромжон Газиев. Они поздравили юных спортсменов с главным национальным праздником страны.
В соревнованиях приняли участие более 300 спортсменов-любителей, 120 из которых дети и подростки. Юные участники смогли поближе познакомиться с двумя дисциплинами современного пятиборья. По итогам турнира все участники были награждены памятными подарками.