Мустақиллигимизнинг 35 йиллигига бағишланган “Laser Run City Tour” турнири ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 35 йиллиги муносабати билан пойтахтимиздаги “Tashkent City Park” ҳудудида замонавий бешкурашнинг югуриш ва лазерли отиш турлари бўйича “Laser Run City Tour 2026” турнирининг 1-босқичи бўлиб ўтди.
Мусобақанинг очилиш маросимида Спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, мамлакат замонавий бешкураш федерацияси раиси Баҳромжон Газиев иштирок этиб, ёш спортчиларни энг улуғ, энг азиз байрамимиз билан қутлашди.
Беллашувларда 300 нафардан ортиқ ҳаваскор спортчи қатнашди. Уларнинг 120 нафари ёшлардан иборат. Жорий турнир орқали болалар замонавий бешкурашнинг ушбу икки йўналиши билан яқиндан танишиб олишди. Мусобақа якунида иштирокчилар эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

Laser Run City Tour tournament held in Tashkent to mark the 35th anniversary of Uzbekistan’s independence
The first stage of the Laser Run City Tour 2026 tournament in running and laser shooting, disciplines of modern pentathlon, was held at Tashkent City Park to mark the 35th anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan.
Minister of Sports Adham Ikramov, Secretary General of the NOC Oybek Kasimov and Chairman of the Uzbekistan Modern Pentathlon Federation Bakhromjon Gaziyev took part in the opening ceremony. They congratulated the young athletes on the country’s main national holiday.
More than 300 amateur athletes took part in the competition, including 120 children and teenagers. The young participants had the opportunity to become more familiar with two disciplines of modern pentathlon. At the end of the tournament, all participants received commemorative gifts.