Бадиий гимнастика бўйича жаҳон чемпионати бошланди
Германиянинг Франкфурт шаҳрида бадиий гимнастика бўйича лицензион жаҳон чемпионати старт олди. Маълум қилганимиздек, ушбу дунё биринчилигида спортчиларимиз яккалик ва гуруҳ машқи дастурларида совринлар қатори Лос-Анжелес-2028 йўлланмалари учун баҳс олиб боришади.
Дастурга кўра, бугун ва эртага яккалик дастурида саралаш баҳслари бўлиб ўтади. Икки кун давомида Тахмина Икромова турли элементларда ўз чиқишини намойиш қилади. Спортчимиз дастлаб тўп билан машқ дастуридаги чиқишини якунлади ва 26.050 балл жамғаришга эришди.

Стартовал чемпионат мира по художественной гимнастике
В городе Франкфурт Германии стартовал лицензионный чемпионат мира по художественной гимнастике. Как мы сообщали ранее, на этом мировом первенстве наши спортсменки поборются за медали в индивидуальной и групповой программах, а также за лицензии на Игры Лос-Анджелес-2028.
Согласно программе соревнований, сегодня и завтра пройдут квалификационные выступления в индивидуальной программе. В течение двух дней Тахмина Икромова продемонстрирует свои композиции в различных упражнениях. Наша спортсменка завершила своё первое выступление — упражнение с мячом, набрав 26.050 балла.