Бадиий гимнастика бўйича жаҳон чемпионати бошланди
Германиянинг Франкфурт шаҳрида бадиий гимнастика бўйича лицензион жаҳон чемпионати старт олди. Маълум қилганимиздек, ушбу дунё биринчилигида спортчиларимиз яккалик ва гуруҳ машқи дастурларида совринлар қатори Лос-Анжелес-2028 йўлланмалари учун баҳс олиб боришади.
Дастурга кўра, бугун ва эртага яккалик дастурида саралаш баҳслари бўлиб ўтади. Икки кун давомида Тахмина Икромова турли элементларда ўз чиқишини намойиш қилади. Спортчимиз дастлаб тўп билан машқ дастуридаги чиқишини якунлади ва 26.050 балл жамғаришга эришди.

The World Rhythmic Gymnastics Championships have started in Frankfurt, Germany. As previously reported, our athletes will compete for medals in the individual and group programmes, as well as qualification places for the Los Angeles 2028 Olympic Games.
According to the competition programme, qualification performances in the individual programme will take place today and tomorrow. Over the two days, Takhmina Ikromova will perform her routines in different apparatus. Our athlete has completed her first performance, the ball exercise, scoring 26.050 points.