Баҳодир Жалолов спорт мактабининг илк битирувчилари тақдирланди
Бугун Баҳодир Жалолов номидаги боксга ихтисослаштирилган спорт мактабида 2025-2026 ўқув йилини муваффақиятли якунлаган илк битирувчиларни тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, шунингдек, Ихтисослаштирилган таълим муассасалари агентлиги ҳамда Ўзбекистон бокс федерацияси раҳбарияти, икки карра Олимпия чемпиони Баҳодир Жалолов иштирок этди.
Расмийлар битирувчиларни ушбу муҳим босқич билан самимий табриклаб, уларнинг келгусида ўз билим ва тажрибаларини юртимизда бокс ривожига сафарбар этиши, иқтидорли ёш спортчиларни тарбиялаш ҳамда миллий терма жамоалар учун муносиб захира тайёрлаш йўлида муносиб ҳисса қўшишига ишонч билдиришди.
Маълумот учун, Баҳодир Жалолов номидаги боксга ихтисослаштирилган спорт мактаби 2024 йилда ўз фаолиятини бошлаган бўлиб, айни пайтда унда 161 нафар ўқувчи таҳсил олмоқда. Жорий йилда 24 нафар ўқувчи ушбу таълим муассасасининг илк битирувчилари сифатида диплом ва тренерлик сертификатларига сазовор бўлди.

Первые выпускники спортивной школы имени Баходира Жалолова получили дипломы и тренерские сертификаты
Сегодня в специализированной спортивной школе бокса имени двукратного Олимпийского чемпиона Баходира Жалолова состоялась торжественная церемония награждения первых выпускников, успешно завершивших обучение в 2025–2026 учебном году.
В мероприятии приняли участие Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, руководство Агентства специализированных образовательных учреждений и Федерации бокса Узбекистана, а также двукратный Олимпийский чемпион Баходир Жалолов.
Выступая перед выпускниками, почётные гости поздравили их с важным этапом в жизни и выразили уверенность, что в дальнейшем они направят полученные знания и опыт на развитие бокса в нашей стране, будут воспитывать талантливых спортсменов и внесут достойный вклад в подготовку резерва для национальных сборных команд.
Для сведения, специализированная спортивная школа бокса имени Баходира Жалолова начала свою деятельность в 2024 году. В настоящее время в ней обучается 161 ученик. В этом году 24 выпускника стали первыми, кто успешно окончил данное учебное заведение, получив дипломы и сертификаты тренеров.