Аичи-Нагоя-2026: Терма жамоаларнинг тайёргарлик жараёнини ўрганиш давом этмоқда
Спорт вазири ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ҳамда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бугун Ўзбекистон ММА ва спорт курашлари ассоциациялари, шунингдек, ушу ҳамда кураш федерациялари мутасаддилари билан учрашиб, терма жамоаларимизнинг бўлажак Осиё ўйинларига тайёргарлик режаларини муҳокама қилди.
Учрашув давомида ҳар бир спорт тури бўйича терма жамоаларнинг тайёргарлик режалари, ўқув-машғулот йиғинлари, халқаро мусобақалар тақвими ва медаллар учун курашадиган спортчиларнинг ҳолати, мавжуд масала ва таклифлар атрофлича муҳокама қилинди.
Мутасаддилар томонидан терма жамоаларнинг тайёргарлигини янада самарали ташкил этиш, спортчиларнинг жисмоний ҳолатини оширишга қаратилган вазифалар белгилаб олинди.

Аичи-Нагоя-2026: Продолжается изучение хода подготовки национальных сборных
Сегодня заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов и заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Шерзод Ташматов провели встречи с руководством Ассоциаций ММА и спортивной борьбы Узбекистана, а также Федераций ушу и кураша, в ходе которых обсудили планы подготовки национальных сборных к предстоящим Азиатским играм Аичи-Нагоя-2026.
В ходе встреч были подробно рассмотрены планы подготовки сборных по каждому виду спорта, графики учебно-тренировочных сборов, календарь международных соревнований, текущее состояние спортсменов, претендующих на медали, а также существующие вопросы и предложения.
По итогам обсуждений были определены приоритетные задачи, направленные на дальнейшее совершенствование подготовки национальных сборных и повышение уровня физической готовности спортсменов.