Аичи-Нагоя-2026: Стол тенниси, бокс, ўқ отиш спорти ва киберспорт бўйича тайёргарлик ишлари кўриб чиқилди
Спорт вазири ўринбосари Шаҳрилло Маҳмудов ҳамда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов Японияда бўлиб ўтадиган Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ўйинларига тайёргарлик жараёнларини ўрганиш мақсадида бир қатор спорт федерацияларига ташриф буюрди.
Масъуллар Ўзбекистон оғир атлетика ва гимнастика федерациялари, шунингдек, мамлакат таэквондо WТ ассоциациясида бўлишди. Мазкур федерациялар раҳбарияти, мураббийлар ва мутахассислар иштирокида спорт турлари бўйича миллий терма жамоаларнинг тайёргарлик ҳолати атрофлича муҳокама қилинди.
Муҳокамалар чоғида спортчиларнинг машғулот режалари, халқаро мусобақаларда иштирок этиш тақвими, Осиё ўйинларида юқори натижалар қайд этиши кутилаётган спортчилар тайёргарлиги, ўқув-машғулот йиғинлари, илмий-методик ва тиббий таъминот масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.

Аичи-Нагоя-2026: Рассмотрен ход подготовки сборных Узбекистана по настольному теннису, боксу, стрелковому спорту и киберспорту
Заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов и заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Шерзод Ташматов продолжают изучать подготовку к летним Азиатским играм Аичи-Нагоя-2026. Сегодня руководители ознакомились с планами Федераций настольного тенниса, бокса, стрелкового спорта и киберспорта Узбекистана.
В ходе встречи были рассмотрены этапы подготовки национальных сборных, планы учебно-тренировочных сборов, календарь международных соревнований, а также работа, проводимая с перспективными спортсменами.
По итогам презентаций ответственным лицам были даны соответствующие рекомендации и поручения, направленные на обеспечение качественной подготовки к Азиатским играм и достижение высоких спортивных результатов.