“Микрокредитбанк“ АТБ – Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг янги “Платинум“ ҳамкори
Жорий йилнинг 7 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Президенти, Ўзбекистон МОҚ раиси Ш.M.Мирзиёев бошчилигида ўтказилган видеоселектор йиғилишида спорт соҳасига хусусий сектор ва ҳомий ташкилотларни кенг жалб этиш бўйича муҳим вазифалар белгилаб берилган эди. Ушбу топшириқлар ижроси доирасида «Микрокредитбанк» акциядорлик-тижорат банки Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг “Платинум ҳамкор” мақомини қўлга киритди.
Ҳамкорлик меморандуми имзолаш тадбирида Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Ойбек Қосимов, «Микрокредитбанк» акциядорлик-тижорат банки бошқарув раиси вазифасини вақтинча бажарувчи Икром Джуманиязов, шунингдек, ўзбек спортининг таниқли вакиллари иштирок этишди. Унда сўз олган расмийлар ўзбек спорти ривожини янги босқичга олиб чиқишда ўзаро ҳамкорликни ривожлантиришдан мамнун эканликларини таъкидлашди.
Ҳамкорлик доирасида мазкур банк мамлакатимизда ўтказиладиган қатор спорт мусобақалари ва Олимпия ҳаракатига оид тадбирларда ҳамкор сифатида иштирок этади. Томонлар мазкур шериклик орқали миллий спортни янги босқичга олиб чиқиш, халқаро майдонда Ўзбекистон нуфузини янада мустаҳкамлаш йўлида изчил фаолият олиб боришга келишиб олдилар.
Қайд этиш жоиз, «Микрокредитбанк» мамлакатимиз молия секторидаги етакчи банклардан бири бўлиб, тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш ва аҳолига сифатли банк хизматларини кўрсатиш борасида самарали фаолият юритиб келмоқда.

АКБ "Микрокредитбанк" – новый "Платинум" партнёр НОК Узбекистана
7 апреля текущего года на видеоселекторном совещании под председательством Президента Республики Узбекистан, Главы НОК Узбекистана Ш.М.Мирзиёева были определены важные задачи по широкому привлечению частного сектора и организаций-спонсоров к развитию спортивной отрасли. В рамках исполнения данных поручений акционерно-коммерческий банк «Микрокредитбанк» стал обладателем статуса «Платинум партнёр» Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
В церемонии подписания меморандума о сотрудничестве приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, временно исполняющий обязанности председателя правления акционерно-коммерческого банка «Микрокредитбанк» Икром Джуманиязов, а также известные представители узбекского спорта. В своих выступлениях официальные лица подчеркнули, что удовлетворены развитием взаимного сотрудничества, направленного на вывод спорта Узбекистана на новый этап развития.
Согласно достигнутым договорённостям, банк выступит партнёром ряда спортивных соревнований и мероприятий, связанных с Олимпийским движением, проводимых в нашей стране. Стороны выразили готовность к последовательному сотрудничеству, направленному на вывод национального спорта на новый уровень и дальнейшее укрепление авторитета Узбекистана на международной арене.
Следует отметить, что «Микрокредитбанк» является одним из ведущих банков финансового сектора страны и успешно осуществляет деятельность по поддержке предпринимательства, а также предоставлению населению качественных банковских услуг.