Кун дайжести: «Странжа»да боксчиларимиз тенгсиз, “Катта дубулға”да учинчи бўлдик, ёш хоккейчиларимиз ЖЧда
🥊 Боксчиларимиз «Странжа»да яна биринчи бўлишди
Болгария пойтахтида бокс бўйича «Странжа» турнири ўз якунига етди. “Кичик жаҳон чемпионати” номини олган мазкур мусобақанинг бу йилги баҳсларида ҳам Ўзбекистон терма жамоаси умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритди. Боксчиларимиз турнирда 7 та олтин, 4 та кумуш ва 6 та бронза, жами 17 та медаль жамғаришди.
🥇 Олтин:
-75 кг: Фазлиддин Эркинбоев
-85 кг: Акмалжон Исроилов
-90 кг: Тўрабек Хабибуллаев
-48 кг: Сабина Бобоқулова
-57 кг: Нигина Ўктамова
-65 кг: Навбаҳор Ҳамидова
-75 кг: Азиза Зокирова
🥈 Кумуш:
-80 кг: Жавоҳир Умматалиев
+90 кг: Озодбек Алиев
-51 кг: Феруза Казакова
+90 кг: Олтиной Сотимбоева
🥉 Бронза:
-50 кг: Асилбек Жалилов
-70 кг: Шавкатжон Болтаев
-85 кг: Норбек Абдуллаев
-90 кг: Самир Собиров
-48 кг: Фарзона Фозилова
-80 кг: Рухшона Парпиева
🥋 Дзюдочиларимиз умумжамоа ҳисобида учинчи бўлишди
Дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Тошкент “Катта дубулға“ турнирини 8 та медаль билан якунлади. 3 кун давом этган шиддатли баҳсларда ҳамюртларимиз 1 та олтин, 3 та кумуш ва 4 та бронза медали билан умумжамоа ҳисобида Япония ва Озарбайжондан кейин 3-ўринни эгаллашди. Ғолиб ва совриндорлар:
🥇 Олтин:
-57 кг: Шукуржон Аминова
🥈 Кумуш:
-73 кг: Шаҳрам Аҳадов
-100 кг: Эрназар Сарсенбаев
+100 кг: Алишер Юсупов
🥉 Бронза:
-60 кг: Достон Рўзиев
-73 кг: Элбек Тожиев
-81 кг: Муроджон Йўлдошев
+78 кг: Умида Ниғматова
🏒 Ёш хоккейчиларимиз жаҳон чемпионатидаги иштирокларини бошлашади
Бугун Гонконгда хоккей бўйича U18 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионатининг 3-дивизион, А гуруҳидан ўрин олган беллашувлар бошланади. Мазкур гуруҳда Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси ҳам иштирок этади. Бугун жамоамиз дастлабки турни мезбонларга қарши ўтказишади. Шунингдек, йигитларимиз мусобақа давомида Болгария, Исроил, Туркия ва Янги Зеландия билан ҳам баҳс олиб боришади.

Дайджест дня: Триумф наших боксёров на турнире "Странджа", Наши дзюдоисты стали третьими по итогам "Большого шлема", молодые хоккеисты на ЧМ
🥊 Наши боксёры снова заняли первое место на международном турнире "Странджа"
В Софии завершился международный турнир по боксу «Странджа». Соревнования, известные как «малый чемпионат мира», и в этом году принесли сборной Узбекистана первое место в общекомандном зачёте. Наши боксёры завоевали 7 золотых, 4 серебряные и 6 бронзовых медалей — всего 17 наград.
+90 кг: Озодбек Алиев
+90 кг: Олтиной Сотимбоева
-85 кг: Норбек Абдуллаев
-90 кг: Самир Собиров
🥋 Узбекские дзюдоисты заняли третье место в медальном зачёте
Сборная Узбекистана по дзюдо завершила турнир «Большого шлема» с 8 медалями. По итогам 3 соревновательных дней наши спортсмены завоевали 1 золотую, 3 серебряные и 4 бронзовые награды, что позволило занять 3 место в общекомандном зачёте после сборных Японии и Азербайджана. Победители и призёры:
🥈Серебро:
🥉Бронза:
-73 кг: Элбек Тоджиев
🏒 Молодые хоккеисты стартуют на чемпионате мира U18
Сегодня в Гонконге стартуют матчи чемпионата мира по хоккею среди игроков до 18 лет (дивизион III, группа A). В этой группе выступает и молодёжная сборная Узбекистана. В первом туре наша команда сыграет против хозяев соревнований. Также в рамках чемпионата узбекским хоккеистам предстоят встречи со сборными Болгарии, Израиля, Турции и Новой Зеландии.