Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситовни табриклаймиз!
Узоқ йиллардан бери ўзбек спорти ривожи учун катта хизмат қилиб келаётган таниқли арбоб, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов бугун таваллуд айёмини нишонламоқда.
Баҳодир Махситович Махситов 1948 йил 30 июль куни Тошкент вилоятида туғилган. 1976 йил Тошкент Давлат университетини тамомлаган. Баҳодир Махситович университетни тамомлагач узоқ йиллар суд-ҳуқуқ тизимида, шу жумладан, Шайхонтоҳур тумани ва Тошкент шаҳар судида, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида бир неча лавозимларда самарали меҳнат қилган. 1994-1995 йиллар Тошкент вилояти Бўка тумани ҳокими, 1995-2002 йиллар Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитаси раиси бўлган. 2002-2003 йиллар Ўзбекистон Республикаси Президенти девонида ишлади. 2020 йил декабрдан Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси лавозимида ўзбек спорти ривожи учун хизмат қилмоқда. У кишининг узоқ йиллик меҳнати давлатимиз томонидан “Меҳнат шуҳрати” ордени, Қорақалпоғистон Республикасида хизмат кўрсатган маданият ходими унвонлари билан мукофотланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Баҳодир Махситовни таваллуд куни билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to the chairman of the Council of Sports Veterans of Uzbekistan Bahodir Mahsitov!
Today, a well-known figure who has made a significant contribution to the development of Uzbek sports for many years, chairman of the Council of Sports Veterans of Uzbekistan Bahodir Mahsitov celebrates his birthday.
Mahsitov Bahodir Mahsitovich was born on July 30, 1948 in the Tashkent region. In 1976, he graduated from Tashkent State University. After graduation, Bahodir Mahsitovich worked for many years in the judicial and legal system, including in the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan. In 1994-1995, he was the khokim of the Bukin district of the Tashkent region. For eight years (1995-2002), he headed the State Committee of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan. In 2002-2003, he worked in the Office of the President of the Republic of Uzbekistan. Since December 2020, he has been the chairman of the Council of Sports Veterans of Uzbekistan and has made a significant contribution to the development of Uzbek sports. For his many years of work, he was awarded the order "Mehnat Shukhrati", as well as the honorary title "Korakalpogiston Republikasida hizmat kursatgan mazhaniyat Khodimi".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Bahodir Mahsitov on his birthday, wishes him good health and prosperity.