Бокс бўйича жаҳон чемпионати якунига бағишланган матбуот анжумани ўтказилди
Ўзбекистон бокс федерациясида Ливерпулда ўтган жаҳон чемпионатининг якунларига бағишланган матбуот анжумани ташкил қилинди. Унда федерация расмийлари ва терма жамоа аъзолари иштирок этиб, ОАВ ходимларини қизиқтирган саволларга жавоб беришди.
Анжуман давомида расмийлар томонидан жорий йил якунида Тошкентда Ациан Бохинг ташкилоти шафеълигида катталар ўртасидаги Осиё чемпионатини ўтказиш режалаштирилаётгани айтилди.
Эслатиб ўтамиз, дунё биринчилигида Ўзбекистон терма жамоаси 6 та олтин, 2 та кумуш ва 3 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллаган эди. Эркаклар терма жамоамиз эса яна бир карра ўз тарихида дунёнинг энг кучли жамоаси эканини исботлади.

25 Сентября 2025 1892
В Федерации бокса Узбекистана состоялась пресс-конференция, посвящённая итогам чемпионата мира в Ливерпуле. В мероприятии приняли участие официальные лица Федерации и члены национальной сборной, которые ответили на вопросы сотрудников СМИ.
Во время конференции представители Федерации сообщили, что в конце текущего года в Ташкенте под эгидой организации Asian Boxing планируется проведение чемпионата Азии среди взрослых.
Напомним, на мировом первенстве сборная Узбекистана завоевала 6 золотых, 2 серебряные и 3 бронзовые медали, заняв второе место в общекомандном зачёте. А мужская сборная нашей страны ещё раз доказала, что является самой сильной командой мира.