18 Сентябр 2025 7883
Бугун бокс, оғир атлетика, байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича жаҳон чемпионатларида юқори натижалар қайд этиб, юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган спортчи ҳамда уларнинг мураббийларига Президент совғаси – BYD автомобиллари ва бир марталик пул мукофотлари тантанали равишда топширилди.
Совринларни ўз эгаларига топширган Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдураҳмонов, Спорт вазири Адҳам Икрамов ҳамда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров, спортчи ва мураббийларимизни қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятларида ҳам омад тиладилар.
Ўз навбатида, тақдирланган спортчи ва мураббийлар номидан сўз олган Руслан Нурудинов, Абдумалик Халоков, Тўлқин Қиличев, шунингдек, Жавоҳир Умматалиевнинг отаси Туробжон Умматалиев Президентимизга миннатдорчилик билдириб, давлатимиз томонидан кўрсатилган бундай юксак эътибордан мамнун эканликларини билдиришди.

18 Сентября 2025 7919
Сегодня спортсменам, которые добились высоких результатов на чемпионатах мира по боксу, тяжёлой атлетике, гребле на байдарках и каноэ, а также их наставникам были торжественно вручены подарок Президента - автомобили BYD и единовременные денежные премии.
На церемонии награждения приняли участие представитель Президента по вопросам спорта Одил Абдурахманов, Министр спорта Адхам Икрамов, а также первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров. Они поздравили спортсменов и их наставников, пожелали им успехов в дальнейшей деятельности.
В свою очередь от имени награждённых спортсменов и тренеров Руслан Нурудинов, Абдумалик Халоков, Тулкин Киличёв, а также отец Жавохира Умматалиева — Туробжон Умматалиев выразили благодарность нашему Президенту. Они отметили, что признательны за столь высокое внимание и поддержку со стороны государства.