18 Сентябр 2025 7883
Бугун бокс, оғир атлетика, байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича жаҳон чемпионатларида юқори натижалар қайд этиб, юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган спортчи ҳамда уларнинг мураббийларига Президент совғаси – BYD автомобиллари ва бир марталик пул мукофотлари тантанали равишда топширилди.
Совринларни ўз эгаларига топширган Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдураҳмонов, Спорт вазири Адҳам Икрамов ҳамда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров, спортчи ва мураббийларимизни қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятларида ҳам омад тиладилар.
Ўз навбатида, тақдирланган спортчи ва мураббийлар номидан сўз олган Руслан Нурудинов, Абдумалик Халоков, Тўлқин Қиличев, шунингдек, Жавоҳир Умматалиевнинг отаси Туробжон Умматалиев Президентимизга миннатдорчилик билдириб, давлатимиз томонидан кўрсатилган бундай юксак эътибордан мамнун эканликларини билдиришди.

18 September 2025 7690
Today, athletes who achieved outstanding results at the World Championships in boxing, weightlifting, and canoe sprint, as well as their coaches, were solemnly presented with gifts from the President — BYD cars and one-time cash prizes.
The award ceremony was attended by the Presidential Representative for Sports Affairs Odil Abdurakhmanov, Minister of Sports Adham Ikramov, and First Deputy Chairman of the NOC Otabek Umarov. They congratulated the athletes and their coaches, wishing them further success in their careers.
On behalf of the awarded athletes and coaches, Ruslan Nurudinov, Abdumalik Khalokov, Tulkin Kilichev, as well as Turobjon Ummataliyev, the father of Javokhir Ummataliyev, expressed gratitude to our President. They emphasized their deep appreciation for such great attention and support from the state.