18 Сентябр 2025 2111
Пойтахтимизда бадминтон бўйича Марказий Осиё чемпионати бошлангани ҳақида хабар берган эдик. Бугун мазкур мусобақанинг тантанали очилиш маросими ўтказилди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Экология вазири, мамлакат бадминтон федерацияси раиси А.Абдухакимов, Спорт вазири А.Икрамов, Олий таълим, фан ва инновациялар вазири К. Шарипов, МОҚ раисининг биринчи ўринбосари О.Умаров, шунингдек, Осиё Бадминтон федерацияси масъуллари иштирок этиб, мамлакатимизда спорт тараққиёти бўйича олиб борилаётган ишлар ҳақида сўз юритдилар ва мусобақа иштирокчиларига омад тиладилар.
Эслатиб ўтамиз, 22 сентябрга қадар давом этадиган мазкур турнирда 7 мамлакатдан 100 нафарга яқин спортчи иштирок этмоқда. Дастурга кўра, спортчилар U15, U17 ва U23 ёш тоифаларида жамоавий, яккалик, жуфтлик ва микст йўналишларида ғолиблик учун баҳс олиб боришмоқда.

18 Сентября 2025 1874
Как ранее нами сообщалось, в Ташкенте стартовал чемпионат Центральной Азии по бадминтону. Сегодня состоялась торжественная церемония открытия соревнований.
В мероприятии приняли участие Министр экологии Республики Узбекистан, председатель Федерации бадминтона страны А.Абдухакимов, Министр спорта А.Икрамов, Министр высшего образования, науки и инноваций К.Шарипов, первый заместитель председателя НОК О.Умаров, а также представители Азиатской федерации бадминтона. Они отметили достижения Узбекистана в развитии спорта и пожелали удачи участникам соревнований.
Напомним чемпионат продлится до 22 сентября и в нем принимают участие около 100 спортсменов из 7 стран. Состязания проходят в возрастных категориях U15, U17 и U23. Согласно программе, победители и призёры будут определены в командном, одиночном, парном и микст направлениях.