11 Сентябр 2025 1916
Бир гуруҳ кураш фидойилари “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишони ва ташаккурномалар билан тақдирланишди
6 сентябрь – Халқаро кураш куни муносабати билан соҳанинг бир гуруҳ фидойиларига Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлигининг “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишони ва мамлакат кураш федерациясининг ташаккурномаларини топшириш маросими бўлиб ўтди.
Миллий Олимпия қўмитасида ўтган тадбирда Спорт вазирлиги, МОҚ ва Ўзбекистон кураш федерацияси раҳбарияти спорт фидойиларини қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятларида ҳам улкан муваффақият тилашди.

11 Сентября 2025 1974
Группе представителей кураша вручены нагрудные знаки «Отличник физической культуры и спорта» и благодарственные грамоты
В честь Международного дня кураша группе специалистов, внесших значительный вклад в развитие данного вида спорта были вручены нагрудные знаки Министерства спорта Республики Узбекистан «Отличник физической культуры и спорта» и благодарственные грамоты Федерации кураша страны.
Церемония награждения состоялась в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана. Руководители Министерства спорта, НОК и Федерации кураша страны поздравили преданных делу специалистов и пожелали им успехов в дальнейшей деятельности.