11 Сентябр 2025 1916
Бир гуруҳ кураш фидойилари “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишони ва ташаккурномалар билан тақдирланишди
6 сентябрь – Халқаро кураш куни муносабати билан соҳанинг бир гуруҳ фидойиларига Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлигининг “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишони ва мамлакат кураш федерациясининг ташаккурномаларини топшириш маросими бўлиб ўтди.
Миллий Олимпия қўмитасида ўтган тадбирда Спорт вазирлиги, МОҚ ва Ўзбекистон кураш федерацияси раҳбарияти спорт фидойиларини қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятларида ҳам улкан муваффақият тилашди.

11 September 2025 1850
Kurash Representatives Awarded with “Excellence in Physical Culture and Sports” Badges and Certificates of Appreciation
On the occasion of the International Day of Kurash, a group of specialists who made a significant contribution to the development of this sport were presented with the badges of the Ministry of Sports of the Republic of Uzbekistan, “Excellence in Physical Culture and Sports”, as well as Certificates of Appreciation from the Kurash Federation of Uzbekistan.
The award ceremony took place at the National Olympic Committee of Uzbekistan. Leaders of the Ministry of Sports, the NOC, and the Kurash Federation congratulated the devoted specialists and wished them success in their future endeavors.