Ёш курашчиларимиз жаҳон чемпионатини 6 та медаль билан тугатишди
Болгариянинг Самоков шаҳрида спорт курашлари бўйича U20 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Мазкур мусобақада иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси уч йўналишда 2 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза медалларини жамғарди.
Самарқандда триатлон бўйича Чалленге турнири ўтказилди
Ортда қолган ҳафта Самарқанд шаҳрида триатлон бўйича нуфузли мусобақалар ташкил этилди. Мухлислар дастлаб 19-20 август кунлари ҳарбийлар ўртасидаги жаҳон чемпионатига гувоҳ бўлишди. 23-24 август кунлари эса “Samarkand Challenge” номи остида турли ёш тоифаларидаги Ўзбекистон очиқ чемпионати бўлиб ўтди.
Бразилияда бадиий гимнастика бўйича жаҳон чемпионати якунланди
Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида бадиий гимнастика бўйича жаҳон чемпионати ниҳоясига етди. Мусобақада ҳамюртларимиздан Тахмина Икромова шоҳсупага жуда яқин келди. Спортчимиз тўп билан машқда 28.700 балл билан тўртинчи ўринни эгаллади. Мазкур йўналишда учинчи натижани кўрсатган италиялик Сафия Рафаэлли эса 28.750 балл жамғарди.
Чунгвон Чои Бутунжаҳон таэквондо федерацияси Президентлигига ягона даъвогар
Жорий йилнинг 23 октябрь куни Хитойнинг Уси шаҳрида Бутунжаҳон таэквондо федерацияси (Ворлд таэквондо) Президентлигига сайлов бўлиб ўтади. Ворлд таэквондо мазкур тадбирда ташкилотнинг амалдаги раҳбари Чунгвон Чои номзоди ягона эканини билдирди. Маълумот учун, Чунгвон Чои 2004 йилдан бери ушбу ташкилот раҳбари сифатида фаолият олиб боради.

Young Wrestlers Finished the World Championships with 6 Medals
In the Bulgarian city of Samokov, the World Youth Wrestling Championships (U20) were completed. The national team of Uzbekistan, competing in three directions, won 2 gold, 1 silver and 3 bronze medals.
A Triathlon Tournament Challenge Was Held in Samarkand
Last week in Samarkand, prestigious triathlon competitions were held. On August 19–20, the World Military Championships took place, and on August 23–24 under the name Samarkand Challenge the Open Championship of Uzbekistan among various age categories was held.
The World Rhythmic Gymnastics Championships Concluded in Brazil
In Rio de Janeiro, the World Rhythmic Gymnastics Championships came to an end, in which the national team of Uzbekistan also participated. Our athlete Takhmina Ikromova was very close to the podium: in the exercise with the ball she scored 28.700 points and took 4th place. At the same time, the result of the Italian Sofia Raffaeli, who won the bronze medal, was 28.750 points.
Chungwon Choue — The Sole Candidate for the Position of President of the World Taekwondo Federation
On October 23 of this year, in the Chinese city of Wuxi, elections for the President of the World Taekwondo Federation will take place. The organization announced that the current head Chungwon Choue is the sole candidate. Let us recall that he has been heading the federation since 2004.