Ёш курашчиларимиз жаҳон чемпионатини 6 та медаль билан тугатишди
Болгариянинг Самоков шаҳрида спорт курашлари бўйича U20 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Мазкур мусобақада иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси уч йўналишда 2 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза медалларини жамғарди.
Самарқандда триатлон бўйича Чалленге турнири ўтказилди
Ортда қолган ҳафта Самарқанд шаҳрида триатлон бўйича нуфузли мусобақалар ташкил этилди. Мухлислар дастлаб 19-20 август кунлари ҳарбийлар ўртасидаги жаҳон чемпионатига гувоҳ бўлишди. 23-24 август кунлари эса “Samarkand Challenge” номи остида турли ёш тоифаларидаги Ўзбекистон очиқ чемпионати бўлиб ўтди.
Бразилияда бадиий гимнастика бўйича жаҳон чемпионати якунланди
Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида бадиий гимнастика бўйича жаҳон чемпионати ниҳоясига етди. Мусобақада ҳамюртларимиздан Тахмина Икромова шоҳсупага жуда яқин келди. Спортчимиз тўп билан машқда 28.700 балл билан тўртинчи ўринни эгаллади. Мазкур йўналишда учинчи натижани кўрсатган италиялик Сафия Рафаэлли эса 28.750 балл жамғарди.
Чунгвон Чои Бутунжаҳон таэквондо федерацияси Президентлигига ягона даъвогар
Жорий йилнинг 23 октябрь куни Хитойнинг Уси шаҳрида Бутунжаҳон таэквондо федерацияси (Ворлд таэквондо) Президентлигига сайлов бўлиб ўтади. Ворлд таэквондо мазкур тадбирда ташкилотнинг амалдаги раҳбари Чунгвон Чои номзоди ягона эканини билдирди. Маълумот учун, Чунгвон Чои 2004 йилдан бери ушбу ташкилот раҳбари сифатида фаолият олиб боради.

25 Августа 2025 1836
В болгарском городе Самоков завершился чемпионат мира по спортивной борьбе среди молодежи (U20). Сборная Узбекистана, выступавшая в 3 направлениях, завоевала 2 золотые, 1 серебряную и 3 бронзовые медали.
В Самарканде прошёл турнир по триатлону Challenge
На минувшей неделе в Самарканде состоялись престижные соревнования по триатлону. 19–20 августа состоялся чемпионат мира среди военных, а 23–24 августа под названием "Samarkand Challenge" прошёл открытый чемпионат Узбекистана среди различных возрастных категорий.
В Бразилии завершился чемпионат мира по художественной гимнастике
В Рио-де-Жанейро завершился к концу чемпионат мира по художественной гимнастике, в котором приняла участие и сборная Узбекистана. Наша спортсменка Тахмина Икромова была очень близка к пьедесталу: в упражнении с мячом она набрала 28.700 балла и заняла 4-е место. При этом результат итальянки Софии Рафаэлли, которая завоевала бронзовую медаль составил 28.750 балла.
Чунгвон Чои — единственный кандидат на пост президента Всемирной федерации таэквондо
23 октября текущего года в китайском городе Уси состоятся выборы президента Всемирной федерации таэквондо (World Taekwondo). Организация сообщила, что действующий руководитель Чунгвон Чой является единственным кандидатом. Напомним, он возглавляет федерацию с 2004 года.