“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари”: Уч ҳудудда уч спорт турида беллашувлар ўтказилди
Жиззах вилоятида ҳам “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг иккинчи босқич баҳслари бошланди. Бугун Жиззах шаҳридаги “Cyber Arena” мажмуасида таэквондо WТ бўйича беллашувлар ўтказилди.
Қолаверса, Навоий вилоятида оғир атлетика бўйича баҳслар ташкил этилди. Вилоят яккакураш спорт турларига ихтисослашган спорт мактабида ўтган қизиқарли беллашувларда кучлилар аниқланди.
Сурхондарёда эса бокс бўйича мусобақалар бошланди. Дастурга кўра, бугун саралаш босқичидан ўрин олган жанглар ташкил этилди. Беллашувларда йигитлар ва қизлар турли вазн тоифаларида ғолиблик учун баҳс олиб боришмоқда.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: в 3 областях прошли соревнования по 3 видам спорта
В Джизакской области также стартовали поединки второго этапа «Олимпийских вершин Нового Узбекистана». Сегодня в комплексе "Cyber Arena" города Джизак состоялись соревнования по таэквондо (WT).
Кроме того, в Навоийской области были организованы состязания по тяжёлой атлетике. В областной специализированной школе по спортивным единоборствам прошли бескомпромиссные поединки, по итогам которых определились сильнейшие спортсмены.
А в Сурхандарьинской области начались соревнования по боксу. Согласно программе, сегодня состоялся отборочный этап. В поединках юноши и девушки в различных весовых категориях борются за звание победителя.