Тарихий натижа қайд этган Универсиадачиларимиз тантанали кутиб олинди
Германияда ўтказилган Рейн-Рур-2025 Бутунжаҳон ёзги Универсиада ўйинларида муносиб иштирок этган Ўзбекистон делегацияси юртимизга қайтиб келди.
Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида ташкил этилган тантанали кутиб олиш маросимида Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов, Спорт вазирлиги, Олий таълим, фан ва инновациялар вазирликлари раҳбарияти ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси вакиллари, кенг жамоатчилик ҳамда ОАВ вакиллари иштирок этишди.
Тадбирда сўз олган расмийлар талаба спортчиларимизни эришган тарихий муваффақияти билан қутлаб, уларга келгусида ҳам янада улкан зафарлар тилашди.
Эслатиб ўтамиз, 16-27 июль кунлари ташкил этилган мусобақада Ўзбекистон делегацияси ўз тарихидаги энг яхши натижани қайд этиб, 4 та олтин, 4 та кумуш ва 7 та бронза медаллари билан 113 давлат орасида умумжамоа ҳисобида 13-ўринни эгаллаган эди.

Участники Универсиады, зафиксировавшие исторический результат, торжественно встречены в международном аэропорту Ташкента
Делегация Узбекистана, достойно выступившая на Всемирной летней Универсиаде Рейн-Рур–2025 в Германии, вернулась на Родину.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова была организована торжественная церемония встречи, в которой приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководители Министерства спорта, Министерства высшего образования, науки и инноваций, представители Национального Олимпийского комитета, широкой общественности и средств массовой информации.
Выступившие на мероприятии официальные лица поздравили студентов-спортсменов с достигнутым историческим успехом и пожелали им новых побед в будущем.
Напомним, что на соревнованиях, прошедших с 16 по 27 июля, делегация Узбекистана добилась наилучшего результата в своей истории, завоевав 4 золотые, 4 серебряные и 7 бронзовых медалей и заняв 13-е место в общекомандном зачёте среди 113 стран.