Волейбол бўйича Тошкентда старт олган жаҳон чемпионатининг тантанали очилиш маросими ўтказилди
Бугун пойтахтимизда волейбол бўйича У19 ёш тоифасидаги йигитлар ўртасида жаҳон чемпионати старт олди. Бироз аввал «Юнусобод» спорт мажмуасида юртимизда илк бор ўтказилаётган ушбу мусобақанинг тантанали очилиш маросими ташкил этилди.
Тадбирда Халқаро волейбол федерацияси, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар ва Спорт вазирликлари, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ва мамлакат волейбол федерацияси раҳбарияти иштирок этди.
Маросимда сўз олган расмийлар мамлакатимизда жамоавий спорт турлари ривожига катта эътибор қаратилаётгани, бунинг натижасида волейбол ёшларимизнинг севимли спорт турига айланиб бораётгани ҳақида таъкидлашди. Ўз ўрнида, хорижлик меҳмонлар юртимиз бундай нуфуздаги мусобақани юқори савияда ташкил эта олаётгани, инфратузилманинг юқори эканига алоҳида урғу беришди.
Тадбирдан сўнг расмийлар терма жамоамиз аъзолари билан учрашиб, уларга масъулиятли ўйинлар олдидан омад тилашди.

В Ташкенте состоялась торжественная церемония открытия чемпионата мира U19 по волейболу
Сегодня в Ташкенте стартовал чемпионат мира по волейболу среди юношей до 19 лет, который впервые проводится в нашей стране. Ранее в спортивном комплексе «Юнусабад» состоялась церемония открытия.
В мероприятии приняли участие руководители Международной федерации волейбола, Министерств Внутренних дел и Спорта Республики Узбекистан, Национального Олимпийского комитета и Федерации волейбола страны.
Выступая на церемонии, официальные лица подчеркнули, что в нашей стране уделяется большое внимание развитию командных видов спорта и в результате волейбол постепенно становится одним из любимых видов спорта среди молодёжи. В свою очередь, иностранные гости особо отметили высокий уровень организации столь престижного международного турнира и развития спортивной инфраструктуры в Узбекистане.
После окончания мероприятия официальные лица встретились с представителями отечественной сборной и пожелали им удачи перед важными матчами.