Ғалаба муборак! Улуғбек Рашитов Токио-2020 Олимпиадаси чемпиони!
Токио-2020 Олимпия ўйинларида делегациямиз ҳисобига илк медални тақдим қилган таэквондочимиз Улуғбек Рашитов бироз аввал финал жангини ўтказди. Вакилимиз унда амалдаги жаҳон чемпиони британиялик Бредли Синденга қарши даянга чиқди.
Ўта кескин ва муросасиз курашларга бой бўлган беллашувда ҳамюртимиз 34:29 ҳисобини қайд этди ва Рашитов олтин медалга сазовор бўлди. Эслатиб ўтамиз, Улуғбек Рашитов шу тариқа таэквондочиларимиз орасида Олимпия ўйинларида медаль қўлга киритган илк вакилимизга айланди. Унинг ғалабаси эса нафақат кейинги кун дастурларида иштирок этадиган вакилларимиз, балки ўсиб келаётган ёш таэквондочиларимизга ҳам катта мотивация бўлади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан барча мухлисларимизни, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциациясини, спортчимизнинг яқинларини қутлаб қолади. Қолган вакилларимизга ҳам Олимпиада давомида муваффақиятли иштирок тилаб қоламиз. Олға, Янги Ўзбекистон!

Congratulations on your victory! Ulugbek Rashitov is the champion of Tokyo 2020!
A few minutes ago, our taekwondo player Ulugbek Rashitov entered dayan against the current world champion Bradley Sinden from Britain as part of the Tokyo 2020 final.
In an uncompromising fight, the score was set 34:29 in favor of Rashitov and he became the owner of the gold medal. We remind you that Ulugbek Rashitov became the first taekwondo athlete in the history of Uzbek sports who managed to win a medal at the Olympic Games. His victory will be a motivation not only for our athletes who will take part in Tokyo 2020, but also for the younger generation.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates all the fans, the WT Taekwondo Association of Uzbekistan and the athlete's relatives on such a bright victory. We wish good luck to the rest of our representatives. Forward, New Uzbekistan!