Ғалаба муборак! Улуғбек Рашитов Токио-2020 Олимпиадаси чемпиони!
Токио-2020 Олимпия ўйинларида делегациямиз ҳисобига илк медални тақдим қилган таэквондочимиз Улуғбек Рашитов бироз аввал финал жангини ўтказди. Вакилимиз унда амалдаги жаҳон чемпиони британиялик Бредли Синденга қарши даянга чиқди.
Ўта кескин ва муросасиз курашларга бой бўлган беллашувда ҳамюртимиз 34:29 ҳисобини қайд этди ва Рашитов олтин медалга сазовор бўлди. Эслатиб ўтамиз, Улуғбек Рашитов шу тариқа таэквондочиларимиз орасида Олимпия ўйинларида медаль қўлга киритган илк вакилимизга айланди. Унинг ғалабаси эса нафақат кейинги кун дастурларида иштирок этадиган вакилларимиз, балки ўсиб келаётган ёш таэквондочиларимизга ҳам катта мотивация бўлади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан барча мухлисларимизни, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциациясини, спортчимизнинг яқинларини қутлаб қолади. Қолган вакилларимизга ҳам Олимпиада давомида муваффақиятли иштирок тилаб қоламиз. Олға, Янги Ўзбекистон!

Поздравляем с победой! Улугбек Рашитов чемпион Токио-2020!
Несколько минут назад наш таэквондист Улугбек Рашитов в рамках финала Токио-2020 вышел на даян против действующего чемпиона мира Бредли Синдена из Британии.
В бескомпромиссной борьбе был установлен счёт 34:29 в пользу Рашитова и он стал обладателем золотой медали. Напоминаем, Улугбек Рашитов стал первым таэквондистом в истории узбекского спорта, которому удалось завоевать медаль Олимпийских игр. Его победа станет мотивацией не только для наших атлетов, которые примут участие на Токио-2020, но и для подрастающего поколения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет всех болельщиков, ассоциацию таэквондо WT Узбекистана и близких спортсмена с такой яркой победой. Желаем удачи и остальным нашим представителям. Вперёд, Новый Узбекистан!