Мариус Визер IJF Президенти этиб қайта сайланди
Эртага Венгрия пойтахти Будапешт шаҳрида дзюдо бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати старт олади. Мусобақадан аввал Халқаро дзюдо федерациясининг (IJF) Конгресси ўтказилиб, ташкилот раҳбарияти ва унинг таркибий қисмлари қайта шакллантириб олинди. Конгресс давомида қабул қилинган қарорлар ва мусобақа арафасидаги эътиборли воқеликлар:
– Мариус Визер олтинчи муддатга IJF Президенти этиб сайланди;
– Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов ва Атланта-1996 ёзги Олимпия ўйинлари кумуш медали соҳиби Армен Багдасаров IJF Ижроия қўмитаси таркибидан жой олишди. Шунингдек, А. Камилов IJFнинг таълим бўйича директори этиб тайинланди;
– Ўзбекистон ва Корея Республикаси дзюдо федерациялари ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди;
– Бугун жаҳон чемпионатига қуръа ташлаш маросими ўтказилди. Эртадан эркаклар -60, аёллар -48 кг вазн тоифаларида медаллар учун кураш олиб боришади.

Мариус Визер вновь избран на пост Президента IJF
Завтра в столице Венгрии, стартует чемпионат мира по дзюдо среди взрослых. Накануне турнира состоялся Конгресс Международной федерации дзюдо (IJF), в ходе которого был обновлён руководящий состав организации и её структурные подразделения. Ключевые решения, которые были приняты во время Конгресса и значимые события:
– Мариус Визер переизбран на шестой срок в качестве президента IJF;
– Председатель Федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов и серебряный призёр Олимпийских игр 1996 года в Атланте Армен Багдасаров вошли в состав Исполнительного комитета IJF. Кроме того, А.Камилов был назначен директором по образованию Международной федерации дзюдо;
– Подписан меморандум о сотрудничестве между федерациями дзюдо Узбекистана и Республики Корея;
– Сегодня состоялась церемония жеребьёвки чемпионата мира. С завтрашнего дня начнутся поединки среди мужчин в весовой категории до 60 кг и женщин — до 48 кг.