Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ўйинларига бағишлаб «FunRun» мусобақаси ўтказилди
Бугун “Tashkent City” майдонида Аичи-Нагоя–2026 ёзги Осиё ўйинлари тарғиботи доирасида “Fun Run” мусобақалари ташкил этилди.
Тадбирда Ўзбекистон триатлон федерацияси раиси Виктор Маҳмудов, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров ва Қўмита Бош котиби Ойбек Касимов, Осиё Олимпия Кенгаши ҳамда Аичи-Нагоя–2026 ташкилий қўмитаси вакиллари, ўзбек спорти юлдузлари ва ёш атлетлар иштирок этдилар.
Маълум қилганимиздек, “Fun Run” мусобақаси доирасида нафақат югуриш баҳслари, балки Олимпия ҳаракатини тарғиб қилувчи расм чизиш танлови ҳам ташкил этилди.

Организован забег "FunRun", посвящённый продвижению летних Азиатских игр Aичи-Нагоя–2026
Сегодня на территории «Tashkent City» состоялись соревнования «Fun Run», приуроченные к летним Азиатским играм «Аичи-Нагоя 2026».
В мероприятии приняли участие председатель Федерации триатлона Узбекистана Виктор Махмудов, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, первый заместитель председателя НОК Узбекистана Отабек Умаров и Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов, представители Олимпийского совета Азии и организационного комитета «Аичи-Нагоя 2026», звёзды узбекского спорта и юные атлеты.
Как уже сообщалось, в рамках соревнований «Fun Run» были организованы не только беговые состязания, но и конкурс рисунков, посвящённый продвижению олимпийского движения.