Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ўйинларига бағишлаб «FunRun» мусобақаси ўтказилди
Бугун “Tashkent City” майдонида Аичи-Нагоя–2026 ёзги Осиё ўйинлари тарғиботи доирасида “Fun Run” мусобақалари ташкил этилди.
Тадбирда Ўзбекистон триатлон федерацияси раиси Виктор Маҳмудов, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров ва Қўмита Бош котиби Ойбек Касимов, Осиё Олимпия Кенгаши ҳамда Аичи-Нагоя–2026 ташкилий қўмитаси вакиллари, ўзбек спорти юлдузлари ва ёш атлетлар иштирок этдилар.
Маълум қилганимиздек, “Fun Run” мусобақаси доирасида нафақат югуриш баҳслари, балки Олимпия ҳаракатини тарғиб қилувчи расм чизиш танлови ҳам ташкил этилди.

"Fun Run" Held to Promote the Aichi–Nagoya 2026 Asian Games
Today, a "Fun Run" event dedicated to the Aichi–Nagoya 2026 Summer Asian Games took place on the grounds of Tashkent City.
The event was attended by President of the Triathlon Federation of Uzbekistan Viktor Makhmudov, Minister of Sports of the Republic of Uzbekistan Adkham Ikramov, First Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan Otabek Umarov, NOC Secretary General Oybek Kasimov, representatives of the Olympic Council of Asia and the Aichi–Nagoya 2026 Organizing Committee, Uzbek sports stars, and young athletes.
As previously reported, in addition to the run itself, a drawing contest was held as part of the event to help promote the Olympic movement.
At the conclusion of the event, participants who achieved high results were awarded valuable prizes.