Бутунжаҳон велоспорт куни Тошкентда байрамона руҳда ўтди
3 июнь – Бутунжаҳон велоспорт куни муносабати билан пойтахтимиздаги “Tashkent City Mall” савдо мажмуасида спорт байрамига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон Миллий Олимпия Қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, мамлакат велосипед спорти федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Козим Ўринбойхўжаев ҳамда миллий терма жамоа аъзолари иштирок этишди.
Расмийлар барча велоспорт ихлосмандларини байрам билан табриклаб, уларга келгуси фаолиятларида муваффақият тиладилар ҳамда спортчиларга эсдалик совғалари топширишди.
Тадбир давомида «Неон» спорт клубининг машғулоти савдо марказига йиғилганларга спорт руҳини ва юқори кайфиятни улашди.

"Всемирный день велоспорта" отпразднован в столице в праздничной атмосфере
В честь Всемирного дня велоспорта, который отмечается 3 июня, в торговом комплексе «Tashkent City Mall» состоялось праздничное спортивное мероприятие.
В нём приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, первый заместитель председателя Федерации велосипедного спорта страны Козим Уринбойхужаев, а также представители национальной сборной.
Официальные лица поздравили всех любителей велоспорта с праздником, пожелали успехов в дальнейшей деятельности и вручили спортсменам памятные подарки.
Во время мероприятия тренировку провёл спортивный клуб «Neon», подаривший собравшимся в торговом центре спортивный дух и отличное настроение.