МОҚ раҳбарияти ўзбек футболи фидойиси Аваз Азизхўжаевга Қўмитанинг эсдалик медалини топширди
Ўзбек футболи ривожига улкан ҳисса қўшган мутахассис, Ўзбекистон футбол ассоциацияси президенти маслаҳатчиси Аваз Азизхўжаев 75 ёшни қарши олди. Бугун ЎФАда юбилей айёмни қарши олган А.Азизхўжаевни қутлаш учун кўплаб мутахассислар жам бўлишди.
Шу жумладан, Спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров ва Қўмита Бош котиби Ойбек Касимов ҳам ЎФАга ташриф буюриб, ҳаётининг катта қисмини футболимиз истиқболига бахшида этган Аваз Азизхўжаевни юбилей айём билан муборакбод этишди.
Адҳам Икрамов Аваз Аббасовичга “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишонини, Отабек Умаров эса МОҚнинг эсдалик медалини топширдилар.

Аваз Азизходжаев удостоен награды НОК в честь 75-летия
Выдающийся специалист, внесший значительный вклад в развитие узбекского футбола, советник президента Ассоциации футбола Узбекистана Аваз Азизходжаев отметил свое 75-летие. Сегодня в Ассоциации футбола Узбекистана состоялось торжественное мероприятие по случаю юбилея, на котором собрались коллеги и специалисты именинника.
Среди почетных гостей были Министр спорта Адхам Икрамов, первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана Отабек Умаров и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Они лично поздравили Аваза Азизходжаева, посвятившего большую часть своей жизни развитию отечественного футбола.
В ходе мероприятия Адхам Икрамов вручил юбиляру нагрудный знак «Отличник физической культуры и спорта», а Отабек Умаров — памятную медаль Национального Олимпийского комитета.