МОҚ раҳбарияти “Талабалар фестивали”да юзлаб ёшлар билан учрашди
Шу кунларда юртимиз бўйлаб маҳоратли ёшларни қўллаб-қувватлашга қаратилган “Талабалар фестивали” ўтказилмоқда. Бугун мазкур тадбир доирасида иқтидорли ёшлар билан мотивацион учрашув ташкил этилди.
“Заковат арена”да ўтказилган учрашувда Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси, Ёшлар ишлари агентлиги раҳбарияти ва 400 нафардан ортиқ талаба ёшлар иштирок этди.
Очиқ мулоқот тарзида ўтган суҳбатда расмийлар мамлакатимизда ёшларнинг ўз иқтидорларини намойиш этишлари учун ҳар томонлама яратиб берилаётган шароитлар ва кенг имкониятлар хусусида тўхталиб ўтишди. Ўз ўрнида, талабаларнинг бугунги муаммо ва камчиликлари, уларни бартараф этиш бўйича таклифлар ҳам кўриб чиқилди.

Руководство НОК посетило молодёжный фестиваль
В эти дни по всей стране проходит «Фестиваль студентов», направленный на поддержку талантливой молодежи. Сегодня в рамках этого мероприятия была организована мотивационная встреча с одарёнными молодыми людьми.
На встрече, прошедшей на площадке «Заковат арена», приняли участие руководители Министерства высшего образования, науки и инноваций, Национального Олимпийского комитета, Агентства по делам молодежи и более 400 студентов.
Открытый диалог с участием официальных лиц был посвящён обсуждению условий и широких возможностей, создаваемых в нашей стране для самореализации молодежи. В свою очередь, были затронуты актуальные проблемы студентов и предложены пути их решения.