Бадиий гимнастикачиларимиз Осиё чемпионатида 20 та медаль қўлга киритишди
16-18 май кунлари Цингапурда бадиий гимнастика бўйича ёшлар ва катталар ўртасида Осиё чемпионати ўз якунига етди. Қизиқарли беллашувлар якунида Ўзбекистон терма жамоаси 8 та олтин, 7 та кумуш ва 5 та бронза жами 20 та медаль қўлга киритишга муваффақ бўлди.
Стол теннисчиларимиз жаҳон чемпионатида қатнашишди
Шу кунларда Қатарда стол тенниси бўйича жаҳон чемпионати ўтказилмоқда. Унда Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Марҳабо Магдиева ҳамда Асель Эркебаева иштирок этишди. Жуфтлик дастурида қатнашган ҳамюртларимиз илк босқичда ҳиндистонлик рақибларига 1:3 ҳисобида имкониятни бой беришди ва мусобақадаги иштирокларини якунлашди.
“Сув париси” халқаро турнири якунланди
Тошкентда синхрон сузиш бўйича “Сув париси” I Марказий Осиё очиқ чемпионати бўлиб ўтди. 6 мамлакатдан ташриф буюрган спортчилар ўртасидаги беллашувлар U12, U15 ва катталар ўртасидаги ташкил этилди. Унда Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари ҳам муносиб иштирок этишди.

Наши гимнастки завоевали 20 медалей на чемпионате Азии
С 16 по 18 мая в Сингапуре прошёл чемпионат Азии по художественной гимнастике среди молодёжи и взрослых. По итогам соревнований сборная Узбекистана завоевала 8 золотых, 7 серебряных и 5 бронзовых медалей — всего 20 наград.
Отечественные теннисистки приняли участие в чемпионате мира
В эти дни в Катаре проходит чемпионат мира по настольному теннису. Узбекистан на турнире представляют Мархабо Магдиева и Асель Эркебаева. В первом этапе парной программы наши спортсменки уступили соперницам из Индии со счётом 1:3 и завершили своё участие на ЧМ.
Завершился международный турнир «Suv Parisi» («Русалка»)
В Ташкенте прошёл I Открытый чемпионат Центральной Азии по синхронному плаванию "Suv Parisi" ("Русалка"). В соревнованиях приняли участие спортсмены из шести стран в категориях U12, U15 и взрослые. Примечательно, что сборная Узбекистана достойно выступила на турнире.