Бугун Тошкент давлат иқтисодиёт университетида «Талабалар фестивали» доирасида «Жисмоний тайёргарлик даражаси» спорт синовларига рамзий старт бериш маросими ўтказилди. Унда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси департаменти раҳбари Одил Абдурахманов, Олий таълим, фан ва инновациялар ҳамда Спорт вазирликлари, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари раҳбарияти иштирок этди.
Расмийлар тадбирнинг очилиш маросимида Президентимиз томонидан мамлакатимиз аҳолиси ўртасида соғлом турмуш тарзини янада кучайтириш, уларнинг саломатлигини мустаҳкамлаш борасида олиб борилаётган ишлар ўз самарасини кўрсатиб бораётгани ҳақида тўхталиб ўтишди.
Таъкидлаш жоиз, май ойи юртимиздаги олий таълим муассасалари учун алоҳида аҳамият касб этмоқда. «Спорт ойлиги» доирасида ташкил этилаётган оммавий спорт тадбирлари талаба ёшларнинг жисмоний фаоллигини ошириш, шунингдек, улар орасидан иқтидор эгаларини саралаб олиш имкониятини ҳам тақдим этмоқда.

"Уровень физической подготовки": дан символический старт спортивным соревнованиям
Сегодня в Ташкентском государственном экономическом университете в рамках «Фестиваля студентов» был дан символический старт спортивным испытаниям "Уровень физической подготовки". В мероприятии приняли участие директор департамента Администрации Президента Республики Узбекистан Одил Абдурахманов, руководители Министерств Высшего образования, науки и инноваций и Спорта, Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов.
Выступая на официальном открытии, официальные лица подчеркнули, что меры, предпринимаемые по инициативе Президента нашей страны для укрепления здорового образа жизни среди населения и улучшения общего состояния их здоровья, приносят положительные результаты.
Стоит отметить, что май имеет особое значение для высших учебных заведений нашей страны. Массовые спортивные мероприятия, организуемые в рамках «Месячника спорта», способствуют повышению физической активности студенческой молодёжи и позволят реализовать их потенциал.