Бугун Тошкент давлат иқтисодиёт университетида «Талабалар фестивали» доирасида «Жисмоний тайёргарлик даражаси» спорт синовларига рамзий старт бериш маросими ўтказилди. Унда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси департаменти раҳбари Одил Абдурахманов, Олий таълим, фан ва инновациялар ҳамда Спорт вазирликлари, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари раҳбарияти иштирок этди.
Расмийлар тадбирнинг очилиш маросимида Президентимиз томонидан мамлакатимиз аҳолиси ўртасида соғлом турмуш тарзини янада кучайтириш, уларнинг саломатлигини мустаҳкамлаш борасида олиб борилаётган ишлар ўз самарасини кўрсатиб бораётгани ҳақида тўхталиб ўтишди.
Таъкидлаш жоиз, май ойи юртимиздаги олий таълим муассасалари учун алоҳида аҳамият касб этмоқда. «Спорт ойлиги» доирасида ташкил этилаётган оммавий спорт тадбирлари талаба ёшларнинг жисмоний фаоллигини ошириш, шунингдек, улар орасидан иқтидор эгаларини саралаб олиш имкониятини ҳам тақдим этмоқда.

"Physical Fitness Level": Symbolic Launch of University Sports Competitions Held in Tashkent
A symbolic start to the "Physical Fitness Level" sports challenge was given today at Tashkent State University of Economics as part of the ongoing Student Festival. The event was attended by Odil Abdurakhmanov, Director of the Department of the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan, along with top officials from the Ministries of Higher Education, Science and Innovation, Sports, and representatives from the National Olympic and Paralympic Committees.
In their opening remarks, the dignitaries emphasized the positive impact of initiatives launched under the leadership of the President of Uzbekistan to promote a healthy lifestyle and improve the overall well-being of the population.
It is worth noting that May holds special importance for the country's higher education institutions. The mass sports events being held as part of the “Month of Sports” are playing a key role in increasing physical activity among students and providing a platform for them to realize their athletic potential.