Ҳозир бутун дунёдан келган ОАВ ходимлари Токио шаҳрида ўзлари учун ажратилган медиамарказда фаолият олиб боришмоқда. Шу жумладан, ҳамюртларимиз ҳам.
Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинлари учун ажратилган медиамарказда Ўзбекистондан ташриф буюрган 10 нафар ОАВ вакиллари фаолият олиб боришмоқда. Ташкилий қўмита шартларига кўра, журналистлар ҳам ҳар куни коронавирус учун ПЗР тестларини топширмоқдалар.
Шунингдек, жараённи тарихга муҳрлаётган фотографлар учун ҳам катта қулайликлар мавжуд. Рўйхатдан ўтган расмий фотографлар ХОҚнинг расмий ҳамкорлари ҳисобланмиш “Nikon” ва “Canon” аппаратлари билан таъминланишмоқда. Интернет ва бошқа электрон нашр вакиллари учун юқори тезликдаги интернет муҳайё қилинган. Эътиборингизга бутун дунёга Олимпия ўйинларини ёритиб бораётган медиамарказ фаолиятидан суратларни тақдим қиламиз.

Tokyo 2020: let's get acquainted with the activities of the media center
Currently, media representatives who arrived at the Tokyo 2020 Olympic Games from all over the world are actively working in the media center. Including our compatriots.
10 media representatives from Uzbekistan are conducting their activities at the Tokyo 2020 Media Center. According to the requirements of the Organizing Committee of the Games, journalists also take PCR tests every day.
Also, all the necessary conditions have been created for photographers who shoot important moments on the lens of cameras. Photographers who are officially registered are provided with "Nikon" and "Canon" cameras. It should be noted that these companies are permanent partners of the IOC. High-speed Internet is installed for representatives of Internet sites and digital publications. We present to your attention photos from the Tokyo 2020 Media Center.