Тошкентга World Aquatics, МОҚА ва Осиё Олимпия кенгаши делегацияси етиб келди
Бугун Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортига World Aquatics президенти, Осиё Олимпия кенгаши (ООК) Бош директори Ҳусайн Ал Мусаллам, Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси (МОҚА) биринчи вице-президенти ҳамда Қатар МОҚ президенти Шайх Жоаан Ол Соний, ООК вице-президенти Тани Абдулрахмон Ал Кувари бошчилигидаги юқори мартабали делегация ташриф буюрди.
Меҳмонларни Тошкент аэропортида Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов ва Ўзбекистон МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ООК вице-президенти Отабек Умаров кутиб олишди.
Ташриф доирасида мамлакатимизда олимпия ҳаракати, хусусан, сув спорти турларини ривожлантириш, халқаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш ва уни янги босқичга олиб чиқиш бўйича расмий учрашувлар ўтказилиши режалаштирилган.

В Ташкент прибыла делегация World Aquatics, АНОК и Олимпийского совета Азии
Сегодня в Ташкентский международный аэропорт имени Ислама Каримова прибыла высокопочтенная делегация во главе с президентом World Aquatics и генеральным директором Олимпийского совета Азии (ОСА) Хусейном Аль-Мусалламом, первым вице-президентом Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов (АНОК) и президентом Олимпийского комитета Катара Шейхом Жоааном Аль-Тани, а также вице-президентом ОСА Тани Абдулрахмоном Аль-Кувари.
Гостей в столичном аэропорту встретили Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов и первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана, вице-президент ОСА Отабек Умаров.
В рамках визита запланированы официальные встречи, на которых будут обсуждаться вопросы развития Олимпийского движения в нашей стране, в частности водных видов спорта, укрепления международного сотрудничества и вывода его на новый уровень.