Тошкентга World Aquatics, МОҚА ва Осиё Олимпия кенгаши делегацияси етиб келди
Бугун Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортига World Aquatics президенти, Осиё Олимпия кенгаши (ООК) Бош директори Ҳусайн Ал Мусаллам, Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси (МОҚА) биринчи вице-президенти ҳамда Қатар МОҚ президенти Шайх Жоаан Ол Соний, ООК вице-президенти Тани Абдулрахмон Ал Кувари бошчилигидаги юқори мартабали делегация ташриф буюрди.
Меҳмонларни Тошкент аэропортида Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов ва Ўзбекистон МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ООК вице-президенти Отабек Умаров кутиб олишди.
Ташриф доирасида мамлакатимизда олимпия ҳаракати, хусусан, сув спорти турларини ривожлантириш, халқаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш ва уни янги босқичга олиб чиқиш бўйича расмий учрашувлар ўтказилиши режалаштирилган.

Delegation from World Aquatics, ANOC, and Olympic Council of Asia Arrives in Tashkent
Today, a high-level delegation arrived at Tashkent International Airport named after Islam Karimov. The delegation is led by Husain Al-Musallam, President of World Aquatics and Director General of the Olympic Council of Asia (OCA); Sheikh Joaan bin Hamad Al Thani, First Vice President of the Association of National Olympic Committees (ANOC) and President of the Qatar Olympic Committee; and Dr. Thani Abdulrahman Al-Kuwari, Vice President of the OCA.
The distinguished guests were welcomed at the airport by Adkham Ikramov, Minister of Sports of the Republic of Uzbekistan, and Otabek Umarov, First Vice President of the National Olympic Committee of Uzbekistan and Vice President of the OCA for Central Asia.
The visit includes a series of official meetings aimed at discussing the development of the Olympic Movement in Uzbekistan, with a particular focus on aquatic sports, strengthening international cooperation, and elevating it to a new level.