Осиё чемпионати қаҳрамонларининг ғалабалари эътироф этилди
15-18 апрель кунлари Саудия Арабистонининг Даммам шаҳрида ташкил этилган U18 ёш тоифасидаги Осиё чемпионатида Ўзбекистон терма жамоаси муваффақиятли иштирок этиб, 3 та олтин, 5 та кумуш ва 4 та бронза медалларини қўлга киритгани ва умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллагани ҳақида маълум қилган эдик. Бугун ушбу мусобақа қаҳрамонларини пул мукофотлари билан тақдирлаш маросими ташкил этилди.
Тадбирда Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси раҳбарияти, спортчи ва мураббийлар иштирок этишди. Спортчиларга мукофотларни Ўзбекистон Республикаси Божхона қўмитаси ва мамлакат енгил атлетика федерацияси раиси Акмалхўжа Мавлонов ҳамда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров тантанали равишда топширишди.
Таъкидлаш жоиз, шу кунларда Тошкентда катталар ва 20 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида Ўзбекистон чемпионати ташкил этилмоқда. Расмийлар мусобақа жараёнини кузатиш билан бирга қитъа биринчилигида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган ёш атлетларимизни қутлашди. Уларни қўлга киритган муваффақиятлари билан табриклаб, келгуси фаолиятларида ҳам омад тилашди.

Состоялась церемония награждения триумфаторов чемпионата Азии U18
С 15 по 18 апреля в городе Даммам (Саудовская Аравия) прошёл чемпионат Азии среди спортсменов до 18 лет. Сборная Узбекистана в этих стартах выступила очень успешно, завоевав 3 золотые, 5 серебряных и 4 бронзовые медали, наши соотечественники стали вторыми в общекомандном зачёте. Сегодня в честь героев турнира состоялась торжественная церемония награждения, где им вручили денежные призы.
В мероприятии приняли участие руководство Национального Олимпийского комитета, Федерации лёгкой атлетики Узбекистана, спортсмены и тренеры. Награды спортсменам торжественно вручили председатель Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан и Федерации лёгкой атлетики страны Акмалходжа Мавлонов, а также первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров.
Следует отметить, что в эти дни в Ташкенте проходит чемпионат Узбекистана по лёгкой атлетике среди взрослых и спортсменов до 20 лет. Во время турнира официальные лица поздравили молодых чемпионов с их блестящими достижениями и поблагодарили за достойное представление страны на международной арене. Юным спортсменам пожелали успехов и новых побед в будущем.