Осиё чемпионати қаҳрамонларининг ғалабалари эътироф этилди
15-18 апрель кунлари Саудия Арабистонининг Даммам шаҳрида ташкил этилган U18 ёш тоифасидаги Осиё чемпионатида Ўзбекистон терма жамоаси муваффақиятли иштирок этиб, 3 та олтин, 5 та кумуш ва 4 та бронза медалларини қўлга киритгани ва умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллагани ҳақида маълум қилган эдик. Бугун ушбу мусобақа қаҳрамонларини пул мукофотлари билан тақдирлаш маросими ташкил этилди.
Тадбирда Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси раҳбарияти, спортчи ва мураббийлар иштирок этишди. Спортчиларга мукофотларни Ўзбекистон Республикаси Божхона қўмитаси ва мамлакат енгил атлетика федерацияси раиси Акмалхўжа Мавлонов ҳамда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров тантанали равишда топширишди.
Таъкидлаш жоиз, шу кунларда Тошкентда катталар ва 20 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида Ўзбекистон чемпионати ташкил этилмоқда. Расмийлар мусобақа жараёнини кузатиш билан бирга қитъа биринчилигида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган ёш атлетларимизни қутлашди. Уларни қўлга киритган муваффақиятлари билан табриклаб, келгуси фаолиятларида ҳам омад тилашди.

From April 15 to 18, the city of Dammam (Saudi Arabia) hosted the Asian U18 Athletics Championships.
The Uzbekistan national team delivered an outstanding performance, winning 3 gold, 5 silver, and 4 bronze medals, and securing second place in the overall team standings.
Today, a special award ceremony was held in honor of the tournament’s heroes, during which monetary prizes were presented to the athletes.
The event was attended by the leadership of the National Olympic Committee of Uzbekistan, the Uzbekistan Athletics Federation, athletes, and coaches.
The awards were presented by Akmaljon Mavlonov, Chairman of the State Customs Committee of the Republic of Uzbekistan and President of the Uzbekistan Athletics Federation, along with Otabek Umarov, First Vice President of the NOC.
It is worth noting that the Uzbekistan Athletics Championships for adults and U20 athletes are currently taking place in Tashkent.
During the tournament, officials extended their congratulations to the young champions for their outstanding achievements and expressed their gratitude for their proud representation of Uzbekistan on the international stage.