Тошкент бадиий гимнастика юлдузларини қабул қилади
25–27 апрель кунлари пойтахтимиз Тошкент яна бир йирик мусобақа — бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубогининг навбатдаги босқичига мезбонлик қилади. Бу йилги баҳсларда 26 мамлакатдан 100 нафардан ортиқ спортчи медаллар учун баҳс олиб боради.
Мусобақа гимнастика бўйича ихтисослаштирилган Республика болалар-ўсмирлар олимпия захиралари спорт мактаби майдонида бўлиб ўтади. Тантанали очилиш маросими 25 апрель куни ўтказилиши режалаштирилган.
Ўзбекистон терма жамоаси ушбу нуфузли стартга жиддий тайёргарлик олиб бормоқда. Унда мамлакатимиз шарафини қуйидаги спортчилар ҳимоя қилади:

В Ташкенте соберутся сильнейшие грации со всего мира
С 25 по 27 апреля Ташкент будет принимать ещё одно крупное соревнование - очередной этап Кубка мира по художественной гимнастике. В этом году в состязаниях примут участие более 100 спортсменок из 26 стран мира.
Соревнования пройдут в Республиканской специализированной детско-юношеской спортивной школе олимпийского резерва по гимнастике. Торжественное открытие соревнований запланировано на 25 апреля.
Отечественные спортсменки ведут полную подготовку к этапу Кубка мира. Состав сборной Узбекистана для данного старта: