Спорт инфратузилмасидаги ўзгаришлар: Вазирлик ва МОҚ раҳбарияти Жисмоний тарбия ва спорт университетида
Спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти Ўзбекистон давлат Жисмоний тарбия ва спорт университетига ташриф буюриб, унинг моддий-техник базасини кучайтириш бўйича амалга оширилган кенг кўламли ишлар билан танишди.
Сўнгги даврда университетнинг ўқ отиш маркази, эшкак эшиш базаси ва кураш бўлимида катта реконструкция ишлари олиб борилди. Бош стадионнинг майдони янгиланди. Расмийлар ташриф давомида бу йўналишларда олиб борилган ишларни кўздан кечиришди.
Шу билан бирга, мазкур бўлимларда шуғулланаётган ёш спортчилар билан суҳбатлашилиб, уларга яратилган шароитлар ўрганилди.
Бундан ташқари, университет ётоқхонаси ҳам кўздан кечирилган бўлиб, талабаларнинг яшаш шароитлари ва маиший инфратузилма ҳолати ҳамда университетни янада ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.

Upgrading Sports Infrastructure: Leaders of the Ministry and NOC Visit the University of Physical Culture and Sports
The leadership of the Ministry of Sports and the National Olympic Committee of Uzbekistan visited the State University of Physical Culture and Sports to review the results of large-scale efforts aimed at strengthening the university’s material and technical infrastructure.
In recent times, major renovations have been carried out at the university — including the shooting center, the rowing base, and the wrestling department. The surface of the main stadium has also been completely renewed. During the visit, officials personally inspected the modernized facilities.
The leaders also interacted with young athletes training at these departments and reviewed the conditions created for their development and performance.
In addition, the university’s student dormitory was inspected — discussions were held regarding student living conditions, the state of everyday infrastructure, and the prospects for the further development of the university.