Спорт инфратузилмасидаги ўзгаришлар: Вазирлик ва МОҚ раҳбарияти Жисмоний тарбия ва спорт университетида
Спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти Ўзбекистон давлат Жисмоний тарбия ва спорт университетига ташриф буюриб, унинг моддий-техник базасини кучайтириш бўйича амалга оширилган кенг кўламли ишлар билан танишди.
Сўнгги даврда университетнинг ўқ отиш маркази, эшкак эшиш базаси ва кураш бўлимида катта реконструкция ишлари олиб борилди. Бош стадионнинг майдони янгиланди. Расмийлар ташриф давомида бу йўналишларда олиб борилган ишларни кўздан кечиришди.
Шу билан бирга, мазкур бўлимларда шуғулланаётган ёш спортчилар билан суҳбатлашилиб, уларга яратилган шароитлар ўрганилди.
Бундан ташқари, университет ётоқхонаси ҳам кўздан кечирилган бўлиб, талабаларнинг яшаш шароитлари ва маиший инфратузилма ҳолати ҳамда университетни янада ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.

Обновление спортивной инфраструктуры: руководители Министерства и НОК в Университете физической культуры и спорта
Руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетило Государственный университет физической культуры и спорта, с целью ознакомления с результатами масштабных работ по укреплению материально-технической базы учебного заведения.
За последнее время в университете была проведена капитальная реконструкция стрелкового центра, базы для гребли и отделения борьбы. Обновлено покрытие главного стадиона. Во время визита официальные лица лично осмотрели обновлённые объекты.
Руководители также пообщались с молодыми спортсменами, занимающимися в этих отделениях и изучили созданные для них условия.
Помимо этого, было осмотрено общежитие университета — обсуждались условия проживания студентов, состояние бытовой инфраструктуры и перспективы дальнейшего развития вуза.