МОҚ раҳбарияти Андижондаги спорт инфратузилмасининг бугунги ҳолати ва ундаги ўзгаришларни ўрганди
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти Андижон вилоятига ташриф буюриб, ҳудуддаги спорт инфратузилмаси ва туманларда жойлашган бир қатор спорт объектлари фаолияти билан яқиндан танишди.
Ташриф доирасида мутасаддилар Асака тумани ва Андижон шаҳрида жойлашган қиличбозлик заллари, “Бобур Арена” стадиони, вилоят футбол академияси ҳамда ўйин турлари ва енгил атлетикага ихтисослаштирилган спорт мактабини кўздан кечиришди. Ушбу муассасаларда яратилган шарт-шароитлар ва уларнинг самарадорлиги атрофлича ўрганилди.
Сафар давомида тренерлар ва ёш спортчилар билан суҳбат ташкил этилди. Унда аниқланган камчиликлар ва мавжуд имкониятлар таҳлил қилиниб, қатор муҳим таклифлар илгари сурилди.
Жумладан, ёшлар учун янги заллар қуриш, “Бобур Арена” майдонини енгил атлетика турлари учун мос замонавий қоплама билан жиҳозлаш, чим устидаги хоккей майдонининг моддий-техник базасини мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилинди.

Руководство НОК ознакомилось с изменениями в спортивной инфраструктуре Андижанской области
Сегодня руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетило Андижанскую область с целью изучения текущего состояния спортивной инфраструктуры и деятельности ряда спортивных объектов, расположенных в разных районах региона.
В рамках визита официальные лица ознакомились с работой залов фехтования в Асакинском районе и городе Андижане, стадионом «Бобур Арена», областной футбольной академией, а также специализированной спортивной школой, где проходят занятия по игровым видам спорта и лёгкой атлетике. Особое внимание было уделено условиям, в которых тренируются спортсмены, и эффективности функционирования данных учреждений.
Также состоялась встреча с тренерами и молодыми спортсменами, в ходе которой были обсуждены актуальные вопросы и проанализированы выявленные проблемы. По итогам осмотра и общения были выдвинуты предложения, направленные на дальнейшее развитие спортивной инфраструктуры.
В частности, обсуждались перспективы строительства новых спортивных залов для молодежи, необходимость оснащения стадиона «Бобур Арена» современным покрытием для занятий лёгкой атлетикой, а также усиление материально-технической базы хоккейного поля с травяным покрытием.