Диёра Келдиёрова дзюдо спорт клуби фаолиятини бошламоқда
Бугун пойтахтимиздаги 17-умумтаълим мактабида Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари чемпиони Диёра Келдиёрова дзюдо спорт клуби залининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди. Халқаро дзюдо федерацияси (IJF), Спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари, мамлакат дзюдо федерацияси раҳбарияти иштирок этган тадбир дзюдо оиласи учун ўзига хос байрамга айланди.
Тадбирда сўз олган расмийлар юртимизда дзюдо ривожи алоҳида босқичга кўтарилаётганини алоҳида таъкидлаб, ушбу дзюдо зал келгусида Диёра Келдиёрова сингари чемпионларни кашф этишини тилаб қолишди.

Сегодня в столичной общеобразовательной школе №17 состоялась церемония открытия зала спортивного клуба по дзюдо чемпионки летних Олимпийских игр Париж-2024 Диёры Келдиёровой. Мероприятие, в котором приняли участие руководители Международной федерации дзюдо (IJF), Министерства спорта, Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов Узбекистана, Федерации дзюдо страны, стало особенным праздником для семьи дзюдо.
Выступившие на мероприятии официальные лица подчеркнули, что развитие дзюдо в нашей стране выходит на новый уровень, и пожелали, чтобы в будущем в этом зале воспитывались такие чемпионы, как Диёра Келдиёрова.