Тошкентда диёримизнинг энг кучли боксчилари аниқланади
21-28 январь кунлари Тошкентда бокс бўйича катталар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтади. Юртимизнинг энг моҳир чарм қўлқоп усталари ўртасида кечадиган баҳслар бу йил янгича форматда ташкил этилади.
Режага кўра, 21-26 январь кунги баҳсларга Республика Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш маркази мезбонлик қилади. 27-28 январь кунги якуний баҳслар эса “Zo'r TV” телеканалининг “Renessans Hall” мажмуасига белгиланган.
Эртага Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида мусобақанинг техник қўмита йиғилиши, қуръа ташлаш маросими ва матбуот анжумани бўлиб ўтади.

Стартует чемпионат Узбекистана по боксу
21-28 января в Ташкенте состоится чемпионат Узбекистана по боксу среди взрослых. Соревнования с участием лучших мастеров кожаных перчаток в этом году пройдут в новом формате.
По регламенту, поединки назначенные на 21-26 января примет Республиканский Центр по подготовке к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта. А 27-28 января бои пройдут в комплексе "Renessans Hall" телеканала "Zo'r TV".
Завтра в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоится совещание технического комитета соревнования, церемония жеребьёвки и пресс-конференция.