“Спортни сев, спорт билан яша!”: Самарқандда мини-футбол ғолиби аниқланди
Республикамиз бўйлаб “Спортни сев, спорт билан яша!” оммавий мусобақаси давом этмоқда. Ортда қолган июнь ойида Самарқандда мини-футбол ойлиги ўтказилди.
Маълумотларга кўра, июнь ойи давомида вилоятнинг 607 маҳалласидан 10 минг нафардан ортиқ ёшлар мазкур мусобақада иштирок этишди. Самарқанд шаҳрида ўтган финал босқичида уларнинг энг кучлилари ғолиблик учун баҳс олиб бордилар. Учинчи ўрин мезбон жамоага насиб этди. Бош соврин учун кечган беллашувда Иштихон ва Ургут жамоалари тўқнаш келишди. Шиддатли курашларга бой бўлган беллашувда иштихонлик ёшларнинг қўли баланд келди.

«Люби спорт, живи со спортом!»: в Самарканде прошли соревнования по мини-футболу
По всей Республике продолжается массовый фестиваль спорта «Люби спорт, живи со спортом!». В частности, в июне месяце в Самарканде прошли состязания по мини-футболу.
Согласно статистике, в соревнованиях приняли участие более 10 тыс. молодых людей из 607 махаллей области. В финальном матче, который прошёл в Самарканде, сыграли самые сильные команды. Третье место заняли представители Самарканда. За первое место поборолись команды Иштихана и Ургута. Бескомпромиссный матч был решён в пользу Иштихана. Таким образом, 1 место заняли футболисты Иштихана.