25 Сентябр 2024 2532
Айни кунларда пойтахтимиз кикбоксинг бўйича Жаҳон кубогига мезбонлик қилмоқда. Бугун “Универсал” спорт мажмуасида ташкил этилаётган мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Мазкур тадбирда Жаҳон кикбоксинг ассоциацияси президенти Рой Бейкер, ARISF (ХОҚ томонидан тан олинган халқаро спорт федерациялари ассоциацияси) президенти Рафаелле Кьюлли, Ўзбекистон Республикаси спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Ўзбекистон кикбоксинг ассоциацияси президенти Асаджон Ходжаев, шунингдек, халқаро ташкилотнинг минтақалар бўйича раҳбарлари иштирок этишди.
Маросимда сўз олган расмийлар кикбоксинг оламидаги мазкур нуфузли мусобақа Ўзбекистонда ўтказилаётгани унинг юртимиз бўйлаб янада оммалашишига асос бўлиши, мамлакатимизда барча спорт турларининг ривожига аҳамият қаратилаётгани ҳақида алоҳида тўхталишди. Хусусан, Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларида ўзбекистонлик атлетлар томонидан қайд этилган тарихий натижа бунга яққол мисол бўлиши таъкидланди.
Шундан сўнг кечки дастурдан ўрин олган беллашувларга навбат берилди. 29 сентябрга қадар давом этадиган Жаҳон кубогида 53 мамлакатдан 1200 нафар спортчи иштирок этмоқда.

25 Сентября 2024 2555
В эти дни в нашей столице проходит Кубок мира по кикбоксингу. Сегодня состоялась церемония открытия престижных соревнований, которые организованы в спортивном комплексе "Универсал".
В торжественном мероприятии приняли участие президент Всемирной ассоциации кикбоксинга Рой Бейкер, президент ARISF (Международной ассоциации спортивных федераций, признанной МОК) Рафаэль Кюлли, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, президент Ассоциации кикбоксинга Узбекистана Асаджон Ходжаев, а также руководители Международной организации по регионам.
Выступившие на церемонии официальные лица особо отметили высокий уровень внимания, уделяемого спорту в нашей стране. Ярким доказательством этого является организация престижных стартов в Узбекистане. Кроме того, было отмечено, что исторический результат, зафиксированный узбекскими атлетами на летних Олимпийских играх Париж-2024, является ярким примером того, что в нашей стране спорту уделяется важное значение.
Затем состоялись бои сегодняшнего дня. В Кубке мира, который продлится до 29 сентября, принимают участие 1200 файтеров из 53 стран.