Сузувчиларимиз Владивостокда сўнгги йиғинни ўтказишмоқда
Айни кунларда сузиш бўйича терма жамоамиз вакиллари Россия Федерациясининг Владивосток шаҳрида ўқув-машғулот йиғинини олиб бормоқда. Мазкур йиғин Токио-2020 Олимпиадаси олдидан сўнгги тайёргарлик вазифасини бажариб беради.
Машғулотлар 21 июнь куни бошланган бўлиб, 18 июлга қадар давом этади. Унга 5 нафар спортчи, 2 мураббий ва 1 массажчи жалб қилинган. Қайд этиш жоиз, Владивосток шаҳри иқлим ва вақт минтақаси бўйича Токио билан бир хил бўлиб, йиғин орқали спортчиларимизнинг кунчиқар юрт ҳавосига мослашиб олиши кўзда тутилган.
Жамоамиз йиғин якунига етгач Тошкентга қайтади ва умумий делегация билан Токио шаҳрига йўл олиши режалаштирилган.

Our swimmers are holding their last training camp in Vladivostok
Currently, representatives of the Uzbek national swimming team are conducting training camps in Vladivostok (Russia). This training camp will serve as the final stage of preparation on the eve of the Tokyo Olympics.
The TCB began on June 21 and will last until July 18. 5 athletes, 2 coaches and 1 massage therapist were involved in the training camp. It should be noted that Vladivostok has the same climate and time zone as Tokyo. Thanks to the TCB, swimmers can quickly adapt to the capital of Japan.
After the completion of the training camp, the team will return to Tashkent and will leave for Tokyo with a general delegation.