МОҚ раиси спорт базаларидаги эпидемиологик вазият билан танишди
Юртимизда коронавирус инфекцияси тарқалишининг олдини олиш бўйича тузилган махсус комиссия қарорига биноан, эртадан янги карантин талаблари жорий этилади. МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов бугун бир қатор спорт базаларига ташриф буюриб, у ердаги вазият билан танишди.
Токио-2020 Олимпиадасига тайёргарлик олиб бораётган жамоаларимизнинг аксарияти ҳозирда Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳри яқинида жойлашган “Янгиобод” ва “Дукент” ўқув-базаларида бўлиб турибди. Ташриф давомида МОҚ қошидаги РСТИАМ директори Абдушукур Садиков МОҚ раҳбарига ҳамроҳлик қилди. Шунингдек, унда Ангрен шаҳар ҳокими Шукурулла Маҳмудов ҳам иштирок этди.
Мутасаддилар ташриф давомида бокс, пара-енгил атлетика, спорт курашлари, таэквондо бўйича терма жамоаларимизнинг базаларида бўлиб, у ердаги шароитлар билан танишди. Мураббийлар штаби ва шифокорлар билан учрашиб, ҳозирги эпидемиологик вазиятнинг ёмонлашиб бораётгани боис спортчиларимизнинг саломатлигини сақлаш бўйича зарур чораларни кўриш, базаларда қаттиқ назорат ўрнатиш, карантин талабларига қатъий риоя қилиш бўйича муҳим кўрсатмалар бериб ўтишди.

Председатель НОК посетил спортивные базы и ознакомился с эпидемиологической ситуацией
По решению Республиканской комиссии начиная с завтрашнего дня будут введены новые карантинные требования. Сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов посетил спортивные базы и ознакомился с созданными условиями.
В настоящее время некоторые сборные, которые готовятся к Олимпийским играм Токио-2020 находятся в учебно-тренировочных базах «Янгиабад» и «Дукент» в Ташкентской области. Председателя НОК сопровождал директор РНПЦСМ при НОК Абдушукур Садиков. Также, на встречах принимал участие и хоким города Ангрена Шукурулла Махмудов.
Во время визита руководители посетили учебно-тренировочные базы по боксу, пара-лёгкой атлетике, спортивной борьбе и таэквондо и ознакомились с условиями. Встретились с тренерским штабом и врачами, и в связи с ухудшением эпидемиологической ситуации дали соответствующие поручения принять необходимые меры для защиты здоровья наших спортсменов, установить строгий контроль на базах, а также, соблюдать все карантинные требования.