МОҚ раиси спорт базаларидаги эпидемиологик вазият билан танишди
Юртимизда коронавирус инфекцияси тарқалишининг олдини олиш бўйича тузилган махсус комиссия қарорига биноан, эртадан янги карантин талаблари жорий этилади. МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов бугун бир қатор спорт базаларига ташриф буюриб, у ердаги вазият билан танишди.
Токио-2020 Олимпиадасига тайёргарлик олиб бораётган жамоаларимизнинг аксарияти ҳозирда Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳри яқинида жойлашган “Янгиобод” ва “Дукент” ўқув-базаларида бўлиб турибди. Ташриф давомида МОҚ қошидаги РСТИАМ директори Абдушукур Садиков МОҚ раҳбарига ҳамроҳлик қилди. Шунингдек, унда Ангрен шаҳар ҳокими Шукурулла Маҳмудов ҳам иштирок этди.
Мутасаддилар ташриф давомида бокс, пара-енгил атлетика, спорт курашлари, таэквондо бўйича терма жамоаларимизнинг базаларида бўлиб, у ердаги шароитлар билан танишди. Мураббийлар штаби ва шифокорлар билан учрашиб, ҳозирги эпидемиологик вазиятнинг ёмонлашиб бораётгани боис спортчиларимизнинг саломатлигини сақлаш бўйича зарур чораларни кўриш, базаларда қаттиқ назорат ўрнатиш, карантин талабларига қатъий риоя қилиш бўйича муҳим кўрсатмалар бериб ўтишди.

The Chairman of the NOC visited sports bases and got acquainted with the epidemiological situation
According to the decision of the Republican Commission, new quarantine requirements will be introduced starting tomorrow. Today, the chairman of the NOC, Rustam Shaabdurakhmanov, visited the sports bases and got acquainted with the created conditions.
Currently, some teams that are preparing for the Tokyo 2020 Olympic Games are located in the training bases "Yangiabad" and "Dukent" in the Tashkent region. The Chairman of the NOC was accompanied by the director of the RNPCSM at the NOC, Abdushukur Sadikov. Also, the khokim of the city of Angren, Shukurulla Makhmudov, took part in the meetings.
During the visit, the leaders visited the training bases for boxing, para-athletics, wrestling and taekwondo and got acquainted with the conditions. We met with the coaching staff and doctors, and in connection with the deterioration of the epidemiological situation, we gave appropriate instructions to take the necessary measures to protect the health of our athletes, establish strict control at the bases, and also comply with all quarantine requirements.