Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти Олимпия шаҳарчасининг бугунги ҳолатини кўздан кечиришди
Айни пайтда Тошкент-2025 ёшлар Осиё ўйинлари учун барпо этилаётган Олимпия шаҳарчасида қурилиш ишлари жадал давом этмоқда. Спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Қўмита раиси ўринбосари Азизжон Камилов қурилиш ишларини кўздан кечиришди.
Ўрганиш давомида мутасаддилар объектларнинг бугунги кундаги ҳолати билан яқиндан танишишди. Уларга жараён учун масъул мутахассислар бу борада олиб борилаётган ишлар ҳақида тўлиқ маълумот беришди. Қайд этиш жоиз, ҳозирги кунга келиб, металл конструкция ишлари аллақачон якунланган бўлиб, объектларнинг ташқи қисмини ёпиш жараёни кетмоқда. Қурувчилар ҳар бир деталга алоҳида аҳамият қаратилаётгани, фойдаланилаётган маҳсулотларнинг аксарияти пишиқ материаллардан тайёрланаётганини қўшимча қилишди.
Суҳбат давомида Ўйинлардан кейин объектлардан самарали фойдаланиш масаласи ҳам яна бир карра кўриб чиқилди. Расмийлар ўрганиш чоғида иш самарадорлигини ошириш борасида керакли тавсияларни бериб ўтишди.

18 Августа 2024 1715
В настоящее время активно продолжается сооружение Олимпийского городка для юношеских Азиатских Ташкент-2025. Сегодня Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Азизжон Камилов посетили объект и ознакомились о проделанной работе на сегодняшний день.
Во время своего визита официальным лицам была предоставлена полная информация о проделанных делах. Стоит отметить, что к настоящему моменту металлоконструкционные работы уже завершены и идет оснащение объектов снаружи. В частности, строители отметили, что тщательно уделяют внимание каждой детали и для сооружения комплекса в основном используются высококачественные и прочные материалы.
В ходе визита официальные лица ещё раз обсудили вопрос, относительно использования объекта, после завершения Игр. В конце были даны необходимые рекомендации по повышению эффективности работы.