Пара спортчиларимизни Париж-2024 ёзги Паралимпия ўйинларига тантанали кузатиш маросими бўлиб ўтди
28 август – 8 сентябрь кунлари Париж шаҳри XVII ёзги Паралимпия ўйинларига мезбонлик қилади. Бугун пойтахтимиздаги Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейида мазкур мусобақада қатнашадиган Ўзбекистон делегациясини тантанали кузатиш маросими бўлиб ўтди.
Маросимда Ҳукумат раҳбарлари, Президент администрацияси расмийлари, Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари раҳбарияти иштирок этишди. Тадбирни очиб берган Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов Паралимпиячиларимизга бўлажак мусобақаларда муваффақиятли иштирок этиб, юртимизга ёруғ юз билан қайтиб келишларини тилади.
Маълумот учун, Ўзбекистон делегацияси Париж-2024 ёзги Паралимпия ўйинларига тарихда биринчи маротаба 9 спорт турида 65 нафар пара атлет билан 113 та йўлланмага сазовор бўлган.
Фурсатдан фойдаланиб, Ўзбекистон МОҚ Паралимпиячиларимизга олдинда турган масъулиятли Ўйинларда омад ва зафарлар тилаб қолади.

13 Августа 2024 2410
28 августа - 8 сентября Париж примет XVII летние Паралимпийские игры. Сегодня в Музее Олимпийской и Паралимпийской славы состоялось торжественное мероприятие проводов делегации Узбекистана, которые примут участие в этих важных стартах.
В мероприятии присутствовали руководители правительства Республики Узбекистан, официальные лица Администрации Президента, Министерства спорта, Национального Олимпийского и Паралимпийского комитетов. Мероприятие открыл Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов и пожелал успехов нашим Паралимпийцам в главных стартах четырёхлетия.
Для сведения, впервые в истории 65 атлетов делегации Узбекистана завоевали 113 путёвок по 9 видам спорта на летние Паралимпийские игры Париж-2024.
Пользуясь случаем, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает нашим пара-атлетам удачно выступить на Паралимпийских играх и вернуться на Родину с новыми победами.