Тошкент-2025: Мусобақа объектларининг лойиҳаси муҳокама қилинди
Хабарингиз бор, 2025 йил пойтахтимиз ёшлар ўртасида IV Осиё ўйинларини қабул қилади. Ҳозирда спорт федерация ва ассоциацияларида мазкур мусобақага тайёргарлик ишлари олиб борилмоқда.
Бугун ZOOM платформасида мазкур ёшлар Осиё ўйинлари учун аталган Олимпия шаҳарчасида қурилиши режалаштирилаётган объектларнинг лойиҳаси муҳокамасига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди. Уни МОҚ Бош котиби, “Тошкент-2025” дирекцияси директори Ойбек Касимов олиб борди. Шунингдек, унда Туризм ва спорт вазирлиги, спорт федерация ва ассоциацияларнинг мутасаддилари ходимлари ҳам иштирок этишди.
Йиғилишда Ойбек Касимов мусобақага юқори савияда тайёргарлик кўриш, лойиҳаларни имкон қадар тезроқ тақдим этиш лозимлигини таъкидлади. Ўз навбатида, лойиҳаларни жаҳон стандартларини ўрганган ҳолда тайёрлаш, бўлажак мусобақада иштирок эта оладиган авлод вакиллари орасида кучли селекция ишларини йўлга қўйиш бўйича тегишли кўрсатмалар берди. Шунингдек, федерация мутасаддилари ҳам мавзу борасида ўз таклиф ва мулоҳазаларини билдиришди.
Йиғилиш давомида асосий терма жамоаларимизнинг Токио-2020 Олимпия ўйинларига олиб бораётган тайёргарлиги ҳам кўздан кечирилди.

Tashkent-2025: the project of sports facilities for competitions was discussed
As you know, Tashkent will host the IV Asian Youth Games in 2025. Currently, all sports federations and associations of the country are actively preparing for this major event.
Today, a meeting was held on the ZOOM platform to discuss the project of sports facilities that are planned to be built in the Olympic Village, provided for the Asian Youth Games. The meeting was held by the Secretary General of the NOC, Director of the directorate "Tashkent-2025" Oibek Kassymov. Representatives of the Ministry of Tourism and Sports, sports federations and associations also took part in it.
During the event, Oybek Kassymov stressed the need to prepare for the upcoming Asian Games at a high level and submit projects as soon as possible for consideration. In turn, relevant instructions were given on the preparation of projects based on the study of world standards and the establishment of strong selection work among juniors who can participate in "Tashkent-2025". Also, representatives of the federation made their proposals on this issue.