МОҚ раиси ўринбосари Азизжон Камиловни табриклаймиз!
Бугун Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Азизжон Якубжанович Камилов 1984 йил 19 июнь куни туғилган. Ҳозирда МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерациясининг раиси лавозимларида фаолият олиб бормоқда.
Азизжон Якубжанович мамлакат дзюдо федерацияси бошқарувида катта ислоҳотларни амалга ошира олди. 2019 йил дзюдо бўйича Тошкент Гран-присининг “Ҳумо арена” муз саройида ўтиши, Ўзбекистон ўз тарихида илк бор 2022 йилги катталар ўртасидаги жаҳон чемпионатига мезбонлик қилиши, терма жамоамиз бошқарувида жаҳон дзюдосининг афсонавий вакили, Афина- 2004 Олимпия ўйинлари чемпиони Илиас Илиадис каби мураббийнинг иш бошлаши, бунга жавобан дзюдочиларимизнинг жаҳон ареналаридаги улкан ғалабаларида ушбу инсоннинг хизматлари катта. Қайд этиш жоиз, Азизжон Камилов раҳбарлигида илк бор мамлакатимиз “Катта дубулға” турнирини қабул қилди, Олимпия ўйинларига қўлга киритилган йўлланмаларимиз сони бўйича рекордни янгиладик.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Азизжон Камиловни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Congratulations to the Deputy Chairman of the NOC Azizjon Kamilov!
Today, Deputy Chairman of the NOC, Chairman of the Judo Federation of Uzbekistan Azizjon Kamilov celebrates his birthday.
Azizjon Yakubzhanovich Kamilov was born on June 19, 1984. Currently, he is the deputy chairman of the NOC and the chairman of the Judo Federation of Uzbekistan.
During his activity in the country's judo federation, Azizjon Yakubdzhanovich implemented many promising projects aimed at the development of Uzbek judo. In particular, in 2019, the Grand Prix tournament was held in the capital's multifunctional ice complex "Humo Arena", in 2022, for the first time in the history of the country, Tashkent will host the World Judo Championship among adults. Thanks to the initiative of Azizjon Yakubdzhanovich, the Uzbek national team is currently headed by the legendary representative of world judo, the champion of the Athens-2004 Olympic Games, Ilias Iliadis, and in response to this, our judoists achieve significant results in prestigious competitions. It should be particularly noted that during his leadership, for the first time, a Grand Slam tournament was held in Tashkent, and also, the national team managed to update the record for the number of licenses won for the Olympic Games.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Azizjon Kamilov on his birthday, wishes him good health, success and prosperity.