МОҚ раиси ўринбосари Азизжон Камиловни табриклаймиз!
Бугун Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Азизжон Якубжанович Камилов 1984 йил 19 июнь куни туғилган. Ҳозирда МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерациясининг раиси лавозимларида фаолият олиб бормоқда.
Азизжон Якубжанович мамлакат дзюдо федерацияси бошқарувида катта ислоҳотларни амалга ошира олди. 2019 йил дзюдо бўйича Тошкент Гран-присининг “Ҳумо арена” муз саройида ўтиши, Ўзбекистон ўз тарихида илк бор 2022 йилги катталар ўртасидаги жаҳон чемпионатига мезбонлик қилиши, терма жамоамиз бошқарувида жаҳон дзюдосининг афсонавий вакили, Афина- 2004 Олимпия ўйинлари чемпиони Илиас Илиадис каби мураббийнинг иш бошлаши, бунга жавобан дзюдочиларимизнинг жаҳон ареналаридаги улкан ғалабаларида ушбу инсоннинг хизматлари катта. Қайд этиш жоиз, Азизжон Камилов раҳбарлигида илк бор мамлакатимиз “Катта дубулға” турнирини қабул қилди, Олимпия ўйинларига қўлга киритилган йўлланмаларимиз сони бўйича рекордни янгиладик.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Азизжон Камиловни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Сегодня заместитель председателя НОК, председатель федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов празднует свой День рождения.
Камилов Азизжон Якубжанович родился 19 июня 1984 года. В настоящее время является заместителем председателя НОК и председателем федерации дзюдо Узбекистана.
Азизжон Якубджанович во время своей деятельности в федерации дзюдо страны реализовал множество перспективных проектов, направленных на развитие узбекского дзюдо. В частности, в 2019 году в столичном многофункциональном ледовом комплексе «Хумо Арена» прошёл турнир Гран-При, в 2022 году впервые в истории страны Ташкент будет принимать чемпионат мира по дзюдо среди взрослых. Благодаря инициативе Азизжона Якубджановича в настоящее время сборную Узбекистана возглавляет легендарный представитель мирового дзюдо, чемпион Олимпийских игр Афина-2004 Илиас Илиадис и в ответ на это, наши дзюдоисты достигают значительных результатов в престижных соревнованиях. Следует особо отметить, что во время его руководства, впервые, в Ташкенте прошёл турнир из серии «Большого Шлема», а также, сборной удалось обновить рекорд по количеству завоеванных лицензий на Олимпийские игры.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Азизжона Камилова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.