Бугун дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси вакили Бекмурод Олтибоев ўзининг туғилган кунини нишонламоқда.
Бекмурод Олтибоев 1996 йил 17 июнда Сурхондарё вилоятида туғилган. Гран-При сериясидаги +100 килограмм вазн тоифасидаги турнирлар ғолиби. 2018 йилги Осиё ўйинларида Индонезияда бронза медалини қўлга киритди. Шу йилнинг жаҳон чемпионатида Олтибоев ярим финалга чиқишга муваффақ бўлди. Ҳозирги вақтда Tokio-2020 (+ 100 килограмм) Олимпия рейтингига йўлланма зонасида.
Миллий Олимпия қўмитаси Бекмурод Олтибоевни туғилган куни билан табриклайди, унга сиҳат - саломатлик ва муваффақиятлар тилайди.

Congratulations to Bekmurod Oltiboev!
Today, the representative of the national judo team of Uzbekistan Bekmurod Oltiboev celebrates his birthday.
Bekmurod Oltiboev was born on June 17, 1996 in Surkhandarya region. Winner of tournaments from the Grand Prix series in the weight category +100 kilograms. At the 2018 Asian Games in Indonesia, he won a bronze medal. At the World Championship of the same year, Oltiboev managed to reach the semifinals. Currently, he is in the zone of the permit of the Tokyo 2020 Olympic rating (+ 100 kilograms).
The National Olympic Committee congratulates Bekmurod Oltiboev on his birthday, wishes him good health and success.