Гимнастикачи қизларимиз жамоавий дастурда бронза медалига эга чиқишди
Тошкентда спорт гимнастикаси бўйича аёллар ўртасидаги Осиё чемпионати старт олгани ҳақида маълум қилган эдик. Мусобақанинг илк кунида ҳамюртларимиз катталар ўртасидаги жамоавий дастурда бронза медалини қўлга киритишди.
Баҳслар давомида Дилдора Арипова, Лобар Амруллаева, Александра Шевченко ҳамда Одинахон Робижонова юртимиз шарафини ҳимоя қилишди. Олтин медаль Хитой жамоасига насиб этган бўлса, КХДР вакиллари шоҳсупанинг иккинчи поғонасидан жой олдилар.
Қайд этиш жоиз, ортда қолган кун яккалик йўналишида ўйналган Париж-2024 лицензияси филиппинлик Эмма Малабуёга насиб этди.

Наши соотечественницы поднялись на пьедестал чемпионата Азии по спортивной гимнастике
Ранее нами сообщалось, что в Ташкенте стартовал чемпионат Азии среди женщин по спортивной гимнастике. В первый день турнира наши сеньоры удостоились бронзовой медали в командном многоборье.
В этом континентальном первенстве честь страны защищали Дилдора Арипова, Лобар Амруллаева, Александра Шевченко и Одинахон Робиджонова. Золотую и серебряную медали завоевали представительницы Китая и КНДР соответственно.
Следует отметить, что в первый день чемпионата Эмма Малабуйо (Филиппины) завоевала лицензию Париж-2024 в индивидуальной программе.