Ўзбекистоннинг Франциядаги элчиси каратэчиларимизни қабул қилди
Франциянинг Париж шаҳрида каратэ WKF бўйича Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма берувчи мусобақа бўлиб ўтмоқда. Мазкур турнир доирасида Ўзбекистоннинг Франциядаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Сардор Рустамбоев делегациямиз билан учрашди.
Сардор Мирзаюсупович МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги делегациямизни қабул қилди. Самимий ўтган учрашувда томонлар бир қатор ҳамкорлик масалалари бўйича суҳбат олиб боришди. Қайд этиш жоиз, Токио-2020 дан кейинги Олимпия ўйинларига 2024 йили Париж мезбонлик қилади. Суҳбатда келгуси Олимпия ўйинларига тайёргарлик бўйича ҳам фикрлар билдирилди.
Шундан сўнг Сардор Рустамбоев терма жамоамиз вакилларини ўзбек миллий таомлари билан меҳмон қилиб, спортчиларимизга омад ва зафарлар тилаб қолди. Ўз навбатида Шерзод Ташматов элчи жанобларига МОҚнинг эсдалик совғасини топширди ва икки мамлакат ўртасида спорт соҳасини ҳам ривожлантириш бўйича олиб бораётган хизматлари учун ташаккур изҳор қилиб ўтди.

The Ambassador of Uzbekistan to France received our karateka
The Tokyo 2020 WKF Karate license competition is taking place in Paris. Within the framework of this tournament, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan to France Sardor Rustamboev met with our karate players.
Sardor Mirzayusupovich received our delegation headed by Deputy Chairman of the NOC Sherzod Tashmatov. The meeting was held in a friendly atmosphere and the parties discussed issues of cooperation in several areas. It should be noted that the next Olympic Games in 2024 will be held in Paris. During the meeting, opinions were expressed on the preparation for Paris-2024.
Then Sardor Rustamboev treated our representatives to Uzbek national dishes and wished them good luck. In turn, Sherzod Tashmatov presented the ambassador with memorable gifts of the NOC and expressed gratitude for his services in strengthening friendly ties and bilateral cooperation between the two countries, in particular in the sports sphere.