Ўзбекистоннинг Франциядаги элчиси каратэчиларимизни қабул қилди
Франциянинг Париж шаҳрида каратэ WKF бўйича Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма берувчи мусобақа бўлиб ўтмоқда. Мазкур турнир доирасида Ўзбекистоннинг Франциядаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Сардор Рустамбоев делегациямиз билан учрашди.
Сардор Мирзаюсупович МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги делегациямизни қабул қилди. Самимий ўтган учрашувда томонлар бир қатор ҳамкорлик масалалари бўйича суҳбат олиб боришди. Қайд этиш жоиз, Токио-2020 дан кейинги Олимпия ўйинларига 2024 йили Париж мезбонлик қилади. Суҳбатда келгуси Олимпия ўйинларига тайёргарлик бўйича ҳам фикрлар билдирилди.
Шундан сўнг Сардор Рустамбоев терма жамоамиз вакилларини ўзбек миллий таомлари билан меҳмон қилиб, спортчиларимизга омад ва зафарлар тилаб қолди. Ўз навбатида Шерзод Ташматов элчи жанобларига МОҚнинг эсдалик совғасини топширди ва икки мамлакат ўртасида спорт соҳасини ҳам ривожлантириш бўйича олиб бораётган хизматлари учун ташаккур изҳор қилиб ўтди.

Посол Узбекистана во Франции принял наших каратистов
В Париже проходит лицензионное соревнование Токио-2020 по каратэ WKF. В рамках этого турнира Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Узбекистан во Франции Сардор Рустамбоев встретился с нашими каратистами.
Сардор Мирзаюсупович принял нашу делегацию во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым. Встреча проходила в дружеской обстановке и стороны обсудили вопросы сотрудничества в нескольких направлениях. Следует отметить, что следующие Олимпийские игры 2024 года пройдут в Париже. Во время встречи были высказаны мнения относительно подготовки к Париж-2024.
Затем Сардор Рустамбоев угостил наших представителей узбекскими национальными блюдами и пожелал им удачи. В свою очередь Шерзод Ташматов вручил послу памятные подарки НОК и выразил благодарность за его заслуги в укреплении дружеских связей и двустороннего сотрудничества между двумя странами, в частности и спортивной сферы.